Geyve ve Taraklı’da 33 Mahalleye 45 Milyonluk Yatırım

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Geyve ve Taraklı’da 33 mahalleyi kapsayan içmesuyu projesinde çalışmaların devam ettiğini açıkladı.

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Geyve ve Taraklı’da 33 mahalleyi kapsayan içmesuyu projesinde çalışmaların devam ettiğini açıkladı.

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “45 Milyon liralık yeni yatırımımızın ilk kaynak törenini kısa süre içerisinde gerçekleştirmiştik. İki ilçemiz için toplamda 165 kilometre içmesuyu hattı ve 8 adet içmesuyu deposu inşa ediyoruz. Geyve’de 750 metre rakımlı mahallelerimize daha sağlıklı ve daha bol içmesuyu ulaştırıyoruz. Doğal, arıtılmış ve el değmemiş yeraltı suları hemşehrilerimizin musluklarına ulaşacak. Şehrimizin dört bir yanında içmesuyu, kanalizasyon, atıksu ve yağmursuyu anlamında çalışmalarımız aralıksız sürüyor. İçmesuyu projemizin etaplarından birini Geyve ilçemiz oluşturuyor. Geyve’de yüksek kesimlerde yer alan 21 mahallemizde yeni içmesuyu hatları inşa ediyoruz. Geyve’ye bağlı Doğancıl, Poydalar, Sabırlar, Çayköy, Südalan, Ilıcaköy, Aydınlar, Çamlık, Şehren, Demirler, Çine, Günhoşlar, Akdoğan, Karacaören, Çukurköy, Yaylak, Taşoluk, Hisarlık, Halidiye, Sekiharman ve Hacıosmanlar mahallelerinde çalışmalar gerçekleştireceğiz. Hayırlı olsun” dedi.

Taraklı etabıyla ilgili de konuşan Başkan Toçoğlu, “Taraklı’ya bağlı Avdan, Esenyurt, Mahdumlar, Alballar, Kemaller, Uğurlu, İçdedeler, Dışdedeler, Tuzla, Aksu, Harkköy, Hacıyakuplar Mahalleleri çalışmalarımızla buluşacak. İki ilçemiz için toplamda 165 kilometre içmesuyu hattı inşa edeceğiz. Yüksek kesimlerde yer alan mahallelerimize 8 içmesuyu deposu ile kesintisiz ve bol içmesuyu ulaştıracağız. 33 mahallemizde toplam 6 bin kişi yaşıyor. Gelecek projeskiyonunu da göz önünde bulundurarak inşa ettiğimiz 45 Milyon liralık bu çalışmayla bölgede uzun yıllar su sorunu yaşanmayacak” ifadelerini kullandı

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir