Diyarbakır’da 10 Bin Kişilik İftar Programı Yapılacak

AK Parti Diyarbakır’da 10 bin kişilik iftar programı düzenleyecek.

AK Parti Diyarbakır’da 10 bin kişilik iftar programı düzenleyecek.

İstanbul ve Diyarbakır il başkanlıklarınca düzenlenecek program kapsamında yarın Dağkapı Meydanı’nda 5 bin kişi birlikte iftar açacak, ihtiyaç sahibi 5 bin ailenin de evlerine yemek servisi yapılacak.

AK Parti İstanbul İl Başkan Yardımcısı Cihan Öztunç, Dağkapı Meydanı’nda yaptığı açıklamada, uzunca bir süredir Diyarbakır ile aralarında kurdukları “kardeşlik köprüsü”nün meyvelerini almaya başladıklarını söyledi.

Geçen yıl terör örgütü PKK tarafından gerçekleştirilen saldırılar sırasında İstanbul milletvekilleri, belediye başkanları ve il yöneticileriyle Diyarbakır halkına destek olmak için Diyarbakır’a geldiklerini anımsatan Öztunç, şöyle konuştu:

“Bugün Diyarbakır daha rahat bir günde ama biz iftarımızı yine aynı ekiple yarın burada yapacağız. Diyarbakırlı kardeşlerimizle tekrardan kucaklaşacağız, birlikte iftar açacağız. Bütün Diyarbakir halkını yarın Dağkapı Meydanı’nda vereceğimiz bu iftara davet ediyorum. 10 bin kişilik bir iftar hazırlığımız var. Kardeşlik hukukunun tesis edildiği bir iftar programını birlikte icra ederiz ümidiyle bütün Diyarbakir halkını davet ediyorum.”

AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Muhammed Akar ise İstanbul teşkilatlarının birçok defa Diyarbakır’a desteğini sunduğunu hatırlattı.

Yarın yapılacak iftar programında başta Sur halkı olmak üzere vatandaşlarla bir araya geleceklerini dile getiren Akar, “Sur’da terör hadiseleri yaşanırken İstanbul teşkilatımız o günlerde gelip, hep birlikte terör mağdurlarının yarasını sarmaya beraber koştuk. Bu gönül köprülerini kuvvetlendireceğiz, daha güçlü hale getireceğiz. Zor günleri aştık.” dedi.

Halil İbrahim DİNÇEL

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir