Bismil’e Kardeş Belediyeden Cenaze Arabası

Gaziantep Şehitkamil Belediyesi 2017 yılında imzalanan protokol ile kardeş şehir olunan Bismil Belediyesi’ne cenaze nakil, yıkama ve morg aracı hibe etti.
2017 yılında iki ilçe arasındaki karşılıklı ilişkiyi artırmak, belediyeler arasındaki bağı güçlendirmek, diyalogu geliştirmek, karşılıklı deneyim alışverişinde bulunmak amacıyla kardeş şehir protokolü imzalanan Bismil Belediyesi’ne, Şehitkamil Belediyesinden araç desteği geldi.
Bismil Belediye Başkanı Turgay Gülenç “Göreve geldiğimiz günden itibaren bizlerden desteklerini esirgemeyen Şehitkamil belediyesinin desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Belediyemizin ihtiyacı olduğu cenaze aracı Şehitkamil belediyesi tarafından belediyemize hibe edildi. İnsanlarımızın iyi gününde olduğu gibi üzüntülü günlerinde de yanlarında olmayı bir borç biliyoruz. Cenazelerimizin naklinde kullandığımız araç yeterli değildi. Şimdi ise ilçemize yakışır bir araca sahip olduk. Bu aracın temininde emeği geçen başta Şehitkamil belediye başkanı Rıdvan Fadıloğlu ve Meclis üyelerine ilçe halkı adına şükranlarımı sunuyorum. ilçemize hayırlı olsun” dedi.

Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu ise, “Bismil Belediyesi’nin bizden cenaze nakil aracı talebi vardı. Her evden gelin çıkmaz ama her evden cenaze çıkar. Bizde Kardeş belediyemizin ihtiyacı olan Cenaze nakil yıkama ve morg aracını hibe ettik” dedi.

İmzalanan protokolün ardından Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, Bismil Belediye Başkanı Turgay Gülenç’e cenaze nakil, yıkama ve morg aracının anahtarını teslim etti.

Ayşe ÇAPANOĞLU

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir