Bismil Belediyesi, Ramazanda Gıda Paketi Yardımı Yapıldı

Bismil Belediyesi, vatandaşlara en iyi hizmeti sunabilmek için ramazan ayı için yoğun bir çalışma yürütüyor.
Bismil Belediyesi ihtiyaç sahibi ailelere gıda kolileri ulaştırarak binlerce aileye destek oluyor. Belediye Başkanı Turgay Gülenç ve Meclis üyesi Mahmut Vural ile birlikte bizzat gıda paketi dağıtımında bulundu. Bismil Karaköprü mevkindeki çadır evleri ziyaret eden Başkan Gülenç, girdiği çadır evlerde ev sakinleri ile bir süre sohbet ederek hal hatır sordu. Başka bir eksiklerinin olup olmadığını ve kendilerinin yapabilecekleri bir şey varsa yapmaya hazır olduklarını ifade etti.
Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından durumları tespit edilen bir sürü aileye gıda paketi ulaştırıldığını söyleyen Bismil Belediye Başkanı Turgay Gülenç, “İhtiyaç sahibi bütün vatandaşlarımıza gerekli yardımları yapıp, Ramazan ayında gıda sıkıntısı çekmemeleri için ekiplerimiz çalışmalarını sürdürüyor. Fakir ailelerimize maddi manevi her türlü yardımda bulunmaya devam edeceğiz. Ramazan Bayramına kadar daha önce tespit edilen yardıma muhtaç ailelerimize gıda paketi yardımı yaparak küçük bir bayram hediyesi vermiş olacağız. Ailelerimize az da olsa bir katkı sağladıysak ne mutlu bize” dedi.
Yardım alan ailelerin oldukça mutlu oldukları gözlendi. Yardım alan aileler, Başkan Gülenç’e Kürtçe dua ederek, Allah seni başımızdan eksik etmesin, Allah başkanımızdan razı olsun, ifadelerini kullandılar.
Ayrıca daha önce her gün 300 dar gelirli ailelere sıcak yemek veren Bismil Belediyesi, Ramazan ayı boyunca bu sayı artırarak dar gelirli vatandaşların güzel bir ramazan ayı geçirmelerini sağlayacağını öğrenildi.

Ayşe ÇAPANOĞLU

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir