İzmit Belediyesi, 283 Öğrenciye Bisiklet Hediye Etti

İzmit Belediyesi tarafından geçtiğimiz Ocak ayında başlayan öğrencilere bisiklet dağıtımları devam ediyor.

İzmit Belediyesi tarafından geçtiğimiz Ocak ayında başlayan öğrencilere bisiklet dağıtımları devam ediyor.

Dağıtımlar kapsamında Fatma Seher Orta Okulu’nda 75, Özel Cebir Koleji’nde 32, Özel Seymen Orta Okulu’nda 144 ve Özel Bilgi Küpü Orta Okulu’nda da 32 öğrenciye, İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan’ın da katıldığı törenlerle bisikletleri teslim edildi. Bisiklet dağıtım törenlerine Başkan Doğan’ın yanı sıra Belediye Başkan Vekili İbrahim Bulut, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ile veliler katıldı.

Haydi Bisikletle Okula Projesi kapmasında bu sene 10 bin öğrenciye bisiklet verildiğini söyleyen İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, “Verdiğimiz bisikletlerle bir taraftan sağlık ve spora teşvik ederken, bir taraftan da çocuklarımıza karne hediyesi vermiş oluyoruz. Bizim dönemimizde bisiklete sahip olmak rüyamızda bile göremezdik. Okul çantamız yoktu, kitapları kolumuzun altında götürüyorduk. Şimdi okullarda projeksiyon cihazları, bilgisayar odaları her şey var. Bizim çektiğimiz sıkıntıları çocuklarımız yaşamasın. Çocuklarımız çok daha iyi şartlarda okusunlar diye gece gündüz çalışıyoruz. Geleceğimizi, bayrağımızı, cumhuriyetimizi teslim edeceğimiz çocuklarımızın çok daha donanımlı, bilgili olmaları en büyük dileğimizdir. Çocuklarımız her şeyin en güzelini, en kalitelisini hak ediyorlar. İzmit Belediyesi olarak çocuklarımız için her türlü imkanı sonuna kadar kullanıyoruz. 2012 yılından beri ücretsiz olarak çocuklarımıza bisiklet veriyoruz. Yüzme havuzlarında yüzme öğretiyor, gençlik kampında tatil yapmalarını sağlıyoruz. Yeter ki çocuklarımızın yüzü gülsün, mutlu olsunlar. Onlar mutlu oldukça, yüzleri güldükçe biz de mutlu oluyoruz” dedi.

Konuşmaların ardından öğrencilere bisikletleri teslim edildi.

Halil İbrahim DİNÇEL

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir