13. Liselerarası Tiyatro Şenliği Düzenlendi

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, kentte genç tiyatrocu adaylarını açığa çıkarmak ve gençleri sanatla buluşturmak amacıyla Liselerarası Tiyatro Şenliği düzenledi.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, kentte genç tiyatrocu adaylarını açığa çıkarmak ve gençleri sanatla buluşturmak amacıyla Liselerarası Tiyatro Şenliği düzenledi. 7 okuldan öğrencilerin oyunlar sahnelediği Tiyatro Şenliği, yoğun ilgi gördü.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’nin liseli gençleri sanatla buluşturmak, sanatın içinde kendilerini var edebilmelerine olanak sağlamak ve yaşam algılarını değiştirmek amacıyla geleneksel olarak düzenlediği 13. Liselerarası Tiyatro Şenliği, 24 Nisan’da başladı. Büyükşehir Belediyesi Kültürve Kongre Merkezi’nde düzenlenen Liselerarası Tiyatro Şenliği’ne elemeleri geçen 7 okul katıldı. Şenliğin kıyafet ve dekoru Büyükşehir Belediyesi tarafından karşılandı. Bir hafta süreyle Sur Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, “Halkla İlişkiler ve Organizasyon Hizmetleri Alanı ve Geri Dönüşüm”; Cizrelioğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, “Kadınlık Bizde Kalsın”; 500 Evler Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, “Vay Başıma Gelenler”, “Hoca ve Ders Halkası”, “Doğuda ve Batıda Doğum”; Yolaltı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, “Bir Garip Boşanma Davası, Bahadırın Maceraları Skeçleri”; Dicle Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, “Yaw He He”; Yenişehir Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi, “Çanakkale Geçilmez, Çanakkale’den Havadis Var, Seyit Onbaşı”; Kocaköy Şehit Kaymakam Fatih Safitürk Anadolu İmam Hatip Lisesi, “Sol Yanımız Çanakkale” adlı tiyatro oyunlarını sahneledi.

Gösteriler yoğun ilgi görürken, Liselerarası Tiyatro Şenliği öğrenci ve öğretmenlerin katıldığı kapanış kokteyliyle sona erdi. Şenliğe katılan tüm öğrencilere katılım belgesi ve çeşitli hediyeler verilirken, öğretmenlere de kalem hediye edildi. Öğrenciler ve öğretmenler, bir hafta süren Liselerarası Tiyatro Şenliği’nden dolayı memnuniyetlerini dile getirerek Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür etti.

Halil İbrahim DİNÇEL

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir