Geleneksel El Sanatları Festivali 21 Nisan’da Açılıyor

Yüreğir Belediyesi kültür evi kursiyerleri, ‘2. Geleneksel El sanatları Festival’inde ürettikleri ürünleri sergileyecek.

 

Yüreğir Belediyesi kültür evi kursiyerleri, ‘2. Geleneksel El sanatları Festival’inde ürettikleri ürünleri sergileyecek. Festival, 21-22 Nisan tarihleri arasında Büyüksaat yanında gerçekleştirilecek.

Akdeniz Geleneksel El Sanatları Derneği tarafından bu yıl 2.si düzenlenen festivale Yüreğir Belediyesi’nin yanı sıra belediyeler halk eğitim merkezleri katılacak. 2 gün sürecek festival boyunca el emeği göz nuru ürünler sergilenecek.

Sanata ilgi duyan herkesi bu sergiye davet eden Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, “Hizmete açtığımız 11 kültür evimizle Yüreğirli kadınlarımızın neleri başarabildiğini gördük. Kendilerine imkan verildiği zaman çok şeyler yapabildiklerini ortaya koydular. Kültür evlerimiz sayesinde Yüreğirli kadınlarımız boş zamanlarını artık daha verimli geçiriyorlar. Bu sergide üretilen el emeği göz nuru ürünler sergileniyor. Bütün herkesi bu sergiye davet ediyorum”şeklinde konuştu.

‘2. Geleneksel El sanatları Festivali’, 21 Nisan saat 11.00’da açılacak.

Halil İbrahim DİNÇEL

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir