Cumhurbaşkanı Erdoğan: Siyasi Hayatımda Ne Aldanan Oldum Ne Aldatan Oldum

Kılıçdaroğlu’nun ‘örtülü darbe’ sözlerine tepki gösteren Erdoğan, “Örtülü darbe ise dosyalarını ortaya koy. Biz de gereğini yapalım. Siyasi hayatımda ne aldanan oldum, ne aldatan oldum.” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe’de 37’nci muhtarlar toplantısında konuştu. Erdoğan, Kılıçdaroğlu’nun ‘örtülü darbe’ ifadelerine çok sert tepki gösterdi: “Şu ifadeye bak, ‘Örtülü bir darbedir 15 Temmuz’ diyor. Sen şehitlerimize bu hakaret yetkisini nereden buldun? Örtülü darbe ise zerre kadar haysiyetin varsa, zerre kadar şahsiyetin varsa çık, dosyalarını ortaya koy. Biz de gereğini yapalım. Siyasi hayatımda ne aldanan oldum, ne aldatan oldum. Bundan sonra da ne aldanan olacağız, ne de aldatan olacağız.” dedi.
Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları şöyle;

BUGÜN 81 VİLAYETİMİZDEN GELEN 20 BİN MUHTARLA BERABERİMİZ

Sürekli muhtarlarımızla biraraya geliyoruz. Bu defa malum kampanya oldu arayı biraz uzattık. Dedik ki bunu toparlayalım. Ortalama her hafta 400 muhtarımızla biraraya geliyorduk. Bu defa bu işi tam yapalım dedik. En son 8 Şubat’ta yapmıştık. Bugün hem mekân hem sayı hem il dağılımı itibarıyla çok farklı bir muhtarlar toplantısı yapıyoruz. İlk toplantımızı Külliyemizin ana salonunda yapmış, yemeğimizi kış bahçesinde gerçekleştirmiştik. Bugün ise Külliyemizin önemli bir parçası olan kongre ve kültür merkezinde biaraya geliyoruz. Bugün 81 vilayetimizden gelen 2 bin muhtar kardeşimizle biraradayız. Yemek ikramını benim adıma İçişleri Bakanımız yapacaktır. Toplantımızın ardından Gölbaşı Vilayetler Evi’nde sayın Bakanımızın nezaretinde bu yemek gerçekleştirilecek. Toplantının ardından Bursa’da bir törene katılayacağımız için yemeğe maalesef iştirak edemeyeceğim.

AYŞE ÇAPANOĞLU

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir