Büyükşehir Ekipleri Düzce’de Arama Çalışmalarına Katılıyor

Düzce’de meydana gelen sel felaketi ve toprak kayması sonucu çalışmalara destek olmak üzere bölgeye giden Konya ekibine, Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı’na bağlı arama kurtarma ekibi de dahil oldu.

Konya Büyükşehir Belediyesi ile Selçuklu, Meram ve Karatay Belediyelerinin Düzce’ye gönderdiği içme suyu tankeri, vidanjör, süpürgeli araç ve kamyonlar bölgede yoğun olarak çalışırken; son olarak gönderilen ekip de İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) koordinasyonunda selde kaybolan iki kişiyi arama kurtarma köpekleriyle arıyor.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Konya olarak Düzce halkının zor günlerinde yanında olduklarını belirterek, yaraları sarmak için devletin bütün kurumlarıyla birlikte çalışmaya devam edeceklerini ifade etti.

Hakkında: Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir