ZORKUN YAYLASI ÇOCUK ŞENLİĞİ’NDE KAYITLAR VE HAZIRLIKLAR HIZLA DEVAM EDİYOR

Osmaniye’nin en önemli kültürel ve sosyal organizasyonlarından biri olan Osmaniye Zorkun Yaylası 26.Çocuk Şenliği’nde yarışmalara kayıtlar ve organizasyonun hazırlıkları devam ediyor. 30 Temmuz Salı günü başlayacak etkinlikler, 4 Ağustos Pazar günü yapılacak final programı ile tamamlanacak. 20 farklı kategoride düzenlenen yarışmalara katılmak isteyen çocuklar Zorkun’da belediye bürosunda kayıtlarını yaptırmaya başladılar.

ŞENLİK 30 TEMMUZ’DA AÇILIŞ KORTEJİ İLE BAŞLIYOR

Zorkun Yaylası 26.Çocuk Şenliği 30 Temmuz Salı günü saat 17.00’da Orman İşletme Müdürlüğü önünden başlayacak. Mehter takımı eşliğinde yapılacak kortej yürüyüşü Zorkun Şenlik Tepesi’nde tamamlanacak. Aynı gün futbol turnuvası ve çeşitli etkinlikler başlayacak.

ETKİNLİKLER HAFTA BOYUNCA DEVAM EDECEK

Zorkun Yaylası 26.Çocuk Şenliği 4 Ağustos Pazar günü saat 11.00’da başlayacak final etkinliklerine kadar hafta boyunca devam edecek. 31 Temmuz Çarşamba günü bilgi yarışması ve voleybol turnuvası, 1 Ağustos Perşembe günü ise satranç turnuvası düzenlenecek. 2 Ağustos Cuma günü ise çeşitli yarışmalar ile birlikte akşam şenlik tepesinde Oğuzhan Yıldız konseri ardından Menderes Demir’in koordinesinde Türk Dünyası Kısa Film yarışmasında derece almış yapıtların olacağı film gösterimi yapılacak.

TÜM YARIŞMALARIN ELEMELERİ 3 AĞUSTOS CUMARTESİ GÜNÜ YAPILACAK

3 Ağustos Cumartesi günü ise 20 farklı daldaki yarışmaların elemeleri yapılacak. Saat 11.00’da başlayacak yarışmalar gün boyunca devam edecek. Günün sonunda ise futbol turnuvasının final maçı oynanacak. Aynı günün akşamında ise kamp kuracak izciler ateş yakacak ardından ise Aziz Mehmet Keskiner ve öğrencileri konser verecek. Günün finalinde ise yapımcılığını Abdurrahman Keskiner’in yaptığı ve Dervişpınarı ile Osmaniye arasında çekilen ‘Çocuklar Çiçektir Kuduz’ isimli filmin gösterimi yapılacak.

ŞENLİK 4 AĞUSTOS PAZAR GÜNÜ TAMAMLANACAK

Zorkun Yaylası 26.Çocuk Şenliği 4 Ağustos Pazar günü saat 11.00’da başlayacak final etkinlikleri ile tamamlanacak. Final etkinliğinde çeşitli gösteriler, yarışmaların finalleri ile pek çok etkinliğe imza atılacak. Türk Dünyasında gönüller fatihi Bünyamin Aksungur da kısa bir konser verecek.

Şenlik kapsamında yaklaşık 20 farklı daldaki yarışmaların yanı sıra kültürel etkinlikler, animasyon gösterileri, konserler, sürpriz eğlenceler, şişme oyun alanları gibi etkinlikler düzenlenecek.

Zorkun Yaylası 26. Çocuk Şenliği’nini programının netleştiğini ve çalışmaların devam ettiğini belirten Osmaniye Belediye Başkanı Kadir Kara, çocuk yüreği taşıyan 7’den 77’ye herkesi bu şenliğe davet etti.

 

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir