GENÇ AVUKATLAR TÖRENLE RUHSATLARINI ALDI

Adana Barosu’nda staj dönemini başarıyla tamamlayan genç meslektaşlarımız Av. Dilay Doygun,  Av. Petek Karasu, Av.Hasan Furkan Yanık ve Av. Oğuzhan Oğuz meslek yeminlerinin ardından cübbelerini giyerek ruhsatnamelerini aldı.

Genç avukatlar için düzenlenen tören Başkanlık makamında yapıldı.

Törene Adana Baro Başkanı Av. Veli Küçük,  Yönetim Kurulu üyeleri, genç avukatların ailesi ve sevenleri katıldı.

Staj evresini başarıyla tamamlayan genç avukatlara cübbelerini yanında staj yaptığı büro avukatları Av. Bahadır Eraslan,  Av. Murat Gülsün, Av. Ertuğrul Kıvanç Koç, Av. Tolunay Toybukoğlu, Av. Vecihi Yamanyılmaz,  Av. Özlem Dik ve Av. Sabahattin Gümüş giydirdi.

Törende konuşan Baro Başkanı Av. Veli Küçük, “Bugün ruhsatını alan genç meslektaşlarım eminim ki hukuka, adalete ve hakkaniyete önemli katkılar sunacaktır. Meslektaşlarıma aramıza hoş geldin diyor ve bundan sonraki meslek hayatında başarılar diliyorum. Hayırlı, uğurlu olsun” dedi.

Baro adına törenin sonunda genç avukatlara Avukatlık Kanunu, Av. Ali Haydar Özkent’in “Genç Avukatlarla Gizli Konuşmalar”, Av. Güneş Gürseler’in “Genç Avukatlara Güncel Öneriler” isimli kitaplar, Adana Barosu rozeti ve kalem, anahtarlık ve kartvizit kutusu hediye edildi.

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir