TAHİR SARIKAYA CEYHAN’DA KONFERANS

Medya ve Gündem konulu konferans vermek üzere Ceyhan’a gelen  Uyan Türkiyem Program yapımcısı Tahir Sarıkaya ve asistanı İsmail Çanak Belediye Başkan Vekili Ali Alper Boydak’ı makamında ziyaret ettiler. Başkan Boydak ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi ve Ceyhan’ın simgesi olan Şahmeran Figürünü Sarıkaya’ya taktim etti.

Tahir Sarıkaya  misafirperverliklerinden dolayı Başkan Boydak’a teşekkür etti.Sarıkaya daha sonra Murat Göğebakan Kültür Merkezinde Öğrenciler Medya ve gündem konulu konferans verdi.Sarıkaya konferansında televizyon haberciliği,internet medyası,İnternet haberciği,Sosyal medya gibi konularda hem konferans verdi hem de öğrencilerin sorularını cevaplayan Sarıkaya öğrencilere meslek edinmeleri konusunda hangi mesleği benimsediklerinin önemli olduğunu vurgu yaparak insanların gelecekte iş yaşamında  kendi geleceklerini çizmelerinin çok önemli olduğunu ifade etti.

Sarıkaya günümüzde internet sayesinde cihazlar ve sistemler arasında hızlı bir şekilde iletişimin mümkün olduğunu hatta çoğu iletişimlerin yada haberlerin internet aracılığla yapıldığını  karşı tarafa  haber veya bir ileti verilirken bunda doğruluk çok önemlidir. Örneğin TV’de verilen bir haberin uzun veya kısa verilmesi değerlendirilmemelidir o verilen heberin kısa net olarak doğruluğu önem kazanır bizim mesleğimiz görevimiz en iyi yapmamızı öğretir gazeteci veya televizyoncu iseniz öncelikle siyasi olarak bir bakış açınız olmaması lazımdır diye konuştu.

 

NOVA MEDYA GRUP BAŞKANI
YÖNETİM KURULU BAŞKAN YARDIMCISI

 

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir