Ceyhan’da ‘Yerli Üretim’ Denetimi

Yeni alınan ekonomik tedbirler kapsamında yerli üretimin desteklenmesi amacıyla hükümetin uygulamaya koyduğu Türkiye’de üretimi yapılan ürünlerin fiyat etiketlerine “ yerli üretim” logosu konulması kararlaştırılmıştı. Konu ile ilgili yurt genelinde başlatılan denetimler Ceyhan’da da eş zamanlı olarak devam etti.
Ürün etiketleri üzerindeki fiyat ve ibarelerin denetimine Ticaret İl Müdürlüğü ekiplerinin yanı sıra Ceyhan Belediyesi zabıta ekipleri de katıldı.Şehirde faaliyet gösteren market, bakkal, mağaza ve pazar yerlerinde yapılan denetimlerde “ yerli üretim” logosunun doğru kullanıp kullanılmadığı ve eksiklikler kontrol edildi. Ürünlerin etiket ve kasa çıkış fiyatı ile ilgili eşleşmenin doğru olup olmadığı ekipler tarafından denetlendi. İşletmelere konu ile ilgili uyarı ve tavsiyelerde bulunuldu.

NOVA MEDYA GRUP BAŞKANI
YÖNETİM KURULU BAŞKAN YARDIMCISI

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir