Belediyemizin desteklediği Gurbet Kuşları

Ceyhan Belediyesi’nin desteği ile Adana’da kapalı gişe oynayan ‘Gurbet Kuşları’ gösterimi büyük ilgi gördü. Post-modern darbe sürecinin yaşandığı dönemlerde haksızlıklara uğrayan ve çeşitli nedenlerle yurt dışında gurbet hayatı yaşamak zorunda bırakılanların mücadelesinin konu edildiği yapım ve yönetmenliğini Servet Aydemir ile Alper Kaya’nın yaptığı ‘Gurbet Kuşları’ belgeseli Ceyhan Belediyesi’nin destekleri ile Adana Hiltonsa Otelde gösterime girdi.Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM Başkanı İsmail Kahraman, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ravza Kavakçı Kan ve de döneme şahit çok sayıda siyasetçinin de görüşlerinin yer aldığı belgeselde darbe sürecinde vatandaşlarımızın karşılaştığı başta başörtü, fikirleri ve inançlarından dolayı mücadeleleri konu edildi.

Adana’da düzenlenen galaya katılan tüm davetlilere teşekkür eden Ceyhan Belediye Başkanı Ali Alper Boydak, yaptığı açıklamada, “Gurbet ile sıla arasında kalmış, sebebi sadece inançları olan binlerce insanın yaşadığı elem dolu yılların tanıkları olarak bugünümüze şükür ediyoruz.  Bu belgeseli seyrederken duygulanmamak elde değil. Şuan dış mihraklar ve içimizdeki bir takım şer odakları bizleri eskiye döndürmek istiyorlar ama başaramayacaklar, bu sebeple belgeselin hazırlanmasında öncülük yapan, aynı zamanda o dönemin çilelerini ve evlat özlemini fazlasıyla çekmiş biri olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür ve şükranlarımı sunuyorum.” diye konuştu.

 

NOVA MEDYA GRUP BAŞKANI
YÖNETİM KURULU BAŞKAN YARDIMCISI

 

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir