MERAMLI HALTERCİLER DUBAİ’DEN 5 MADALYA İLE DÖNDÜ

Dubai’de düzenlenen 10. Fazza Para Halter Dünya Kupası Meram Belediyesporlu haltercilerin büyük başarılarına sahne oldu. Kupadan ikisi Dünya Şampiyonluğu olmak üzere beş madalya ile dönen sporcuları tebrik eden Meram Belediye Başkanı Fatma Toru, “Meram’da, hem spor hem de engelliler için yaptığımız yatırımların meyvelerini topluyor olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz” diye konuştu.  Meram Belediyesporlu halterciler, Dubai’de düzenlenen 10. Fazza Para Halter Dünya Kupası’nda iki Dünya Şampiyonluğu bir ikincilik ve bir üçüncülük kazandı. Dubai’de 39 ülkeden 220 sporcunun katılımıyla gerçekleştirilen organizasyonda, Nazmiye Muslu Muratlı 100 kiloluk kaldırışıyla 45 kiloda altın madalya almaya hak kazandı. Sibel Çam 73 kg’da 115 kiloluk kaldırışı ile şampiyona ikincisi olurken, Yasemin Ceylan 61 kg’da 100 kilo, Besra Duman ise 55 kg’da 110 kiloluk kaldırışıyla üçüncü olarak bronz madalya kazandılar. Besra Duman’ın elde ettiği derece gençler kategorisinde de geçerli sayıldı. Bu sebeple, 18 yaşındaki milli sporcu, 110 kiloluk derecesi ile gençler kategorisinde altın madalyaya uzandı.

“SPORCULARIMIZIN HER GÜN BAŞKA BİR BAŞARISI İLE GURURLANIYORUZ”

Uluslararası Şampiyonada aldıkları madalyalarla Meram’ın gururu olan haltercileri tebrik edenMeram Belediye Başkanı Fatma Toru, “Dubai’de düzenlenen 10. Fazza Para Halter Dünya Kupası’nda ikisi Dünya Şampiyonluğu olmak üzere toplam 5 madalya kazanan sporcularımızı ve onların yetişmelerinde büyük emekleri olan antrenörlerini canı gönülden tebrik ediyorum. Meram Belediyesporlu sporcularımız son dönemde üst üste önemli başarılar aldı. Tüm Meram, böylesine önemli bir Uluslararası turnuvada alınan madalyalardan büyük gurur duydu. Bize bu gururu yaşatan sporcularımızın başarılarının artarak devam etmesini ümit ediyorum. Meram Belediyesi’nin yatırımlarında hem spor hem de bedensel engelliler özel birer alan oldu. Gençleri spora özendirmek ve engellileri hayata yeniden kazandırmak için onlarca proje ürettik. Bu sportif başarılar bizim her iki alanda da doğru adımlar attığımızın göstergeleri olması sebebiyle bizim için özel anlamlar taşıyor” diye konuştu.

NOVA MEDYA GRUP BAŞKANI
YÖNETİM KURULU BAŞKAN YARDIMCISI

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir