Mega Proje müjdesi

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın paylaşımında, projeye ilişkin detayları içeren bir görsel de yer aldı. “Sanayide Milli Atılım” başlığıyla hazırlanan görselde, “Mega endüstri bölgeleri ile Türkiye’ye sıçrama yaptıracak bir sanayi ve teknoloji altyapısı oluşturuyoruz. Bunun için gerekli yasal çalışmaları tamamladık” bilgilerine yer verildi. Açıklama Adana’da her kesim tarafından büyük coşku ve sevinçle karşılandı. Projenin kent ve bölge ekonomisine can suyu olacağı belirtildi.

DESTEĞE HAZIRIZ
Adana Ticaret Odası Başkanı Atilla Menevşe, “Ceyhan Enerji İhtisas Endüstri Bölgesi’nin rafineri ve petro kimya tesisleri için bir küme hareketinin başlangıcı olacağını söyleyerek, “Türkiye’nin böyle büyük ve yatırımlara ve stratejik kararlara ihtiyacı vardı. Türkiye böyle büyük adımlarla cari açıktan kurtulup, büyük kalkınma hamlesini sürdürecektir. İnşallah bölgemiz büyük yatırımlarla Marmara’ya alternatif hale gelecektir. Projeyi açıklayan Cumhurbaşkanımıza teşekkür ediyorum. Desteğe hazırız” dedi.

“MARKALAŞMANIN ÖNÜ AÇILACAK”
Ceyhan Belediye Başkanı Ali Alper Boydak da, mega projenin, bölge halkına nüfus oranına göre çok büyük istihdam sağlayacağını vurgulayarak, “Yapılacak olan sanayileşme girişimleri sonucunda sağlanacak olan imkanlar başka yerlere iş bulmak için giden gençlerin evlerini ve ailelerini terk etmekten kurtaracak. Sadece maddi imkanlar değil aynı zamanda huzuru da sağlayacak. Ayrıca Ceyhan yatırımcıların odağı haline gelecek ve birçok yatırıma ev sahipliği yapacaktır. Daha önceden sakin bir hayat yaşayan Ceyhan kurulacak olan ihtisas alanları ile birlikte gelişimini hızlandıracak ve modern bir kent haline gelecek, markalaşmanın önü açık olacaktır” diye konuştu.

“YENİ BİR GEBZE OLACAK”
Adana Ceyhan Ticaret Odası Başkanı Şeref Can ise, Türkiye’nin beklentilerinin bu bölgede çok büyük olduğunun altını çizerek, “Sebebi Ortadoğu’ya Afrika’ya açılan en derin bölgeye sahibiz. Ülkemize getirileri çok büyük olacak. Bölgemize ayrı bir renk verecek. Desteklerini esirgemeyen cumhurbaşkanımıza çok teşekkür ediyoruz. Bizleri ve bölge halkımızı sevince boğdu. Adeta bizleri iştahlandırdı” diye konuştu.

NOVA MEDYA GRUP BAŞKANI
YÖNETİM KURULU BAŞKAN YARDIMCISI

 

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir