‘Gelenekten Geleceğe’ Projesi İçin Destek Ziyaretleri Devam Ediyor

Malatya Kent Konseyi Genel Sekreterliğinin 2019 yılı lokomotif projesi olan “Gelenekten Geleceğe” projesinin tanıtımını yapmak ve planlanan çalışmalarda destek almak amacıyla yapılan ziyaretler devam ediyor. Bu kapsamda Malatya Valisi Aydın Baruş’tan sonra Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat makamında ziyaret edildi.Kent Konseyi olarak kentlilik bilincini geliştirme noktasında çalışmalar yaptıklarını ifade eden Kent Konseyi Genel Sekreteri Necati Çobanoğlu, bu bağlamda geçmiş yıllarda Komşuluk Kültürü, Kendine ve Kentine Saygı Duy gibi kentin nabzını tutan projeler yaptıklarını, 2019 yılı içinde unutulmaya yüz tutmuş olan geleneklerimizin toplumumuz için önemli olduğunu söyleyerek “Gelenekten Geleceğe” projesini hazırladıklarını ifade etti.Gelenekten Geleceğe Projesi içerisinde yer alan çalışmalar hakkında bilgi veren Çobanoğlu, proje kapsamında  yıl boyunca 50’ye yakın etkinlik gerçekleştireceklerini ifade etti.  Çobanoğlu, Kadın, Çocuk ve Gençlik Meclislerinin bu çalışmalarda aktif rol alacaklarını belirtti.

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, “Kent Konseyimizin hazırlamış olduğu proje toplumumuz için büyük önem taşımaktadır. Yüzyıllar boyunca toplum olarak örf ve adetlerimizden oluşan kültürümüz, büyüklere saygı, küçüklere sevgi, mezarlık ziyareti, bayramlaşmaları içerisinde bulunduran dededen toruna geçen birçok güzellikleri barındırmaktadır” dediGelenekle geleceği birleştirdiğimizde başarının ortaya çıkacağını belirten Polat, “Çocuklarımız ciddi anlamda sosyal medyanın, internetin etkisi altında yaşıyorlar. Bu çerçevede gelenekle geleceği birleştirmemiz toplum açısından büyük önem arz edecektir” dedi.Kent Konseyinin ana tema olarak geleneği ve geleceği seçmesi ve bu alanda çalışmalar yapmasının önemli olduğunu göstermektedir diyen Polat, “Projenin Malatya için hayırlara vesile olmasını ümit ediyorum” dedi.

NOVA MEDYA GRUP BAŞKANI
YÖNETİM KURULU BAŞKAN YARDIMCISI

 

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir