Ereğli Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Yakında Açılacak

Ereğli’de 10 milyon TL yatırımla yapılan Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, tamamlanma aşamasına geldi. 20 üniteden oluşan ve son teknoloji cihazlarla donatılan Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, yakında hizmete açılacak. AK Parti Konya Milletvekili Halil Etyemez, “Ülkemize her alanda çağ atlatan AK Parti’mizin yaptığı yatırımlardan Ereğli’miz de kendine düşen payı alıyor, almaya da devam edecek. Milletimizle, hemşehrilerimizle bir ve beraber olarak Ereğli’mizi daha iyi noktalara taşıyacağız.” dedi.Ereğli Toros Mahallesi’ndekidevlet hastanesi yanında yaklaşık 1 yıl önce temeli atılan Ereğli Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nde son noktaya gelindi. Tamamlanma aşamasına gelen Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi binası açılışa hazır hale geldi.

Merkezin yakında hizmete gireceğini ve Ereğlili hemşehrilerine hizmet vermeye başlayacağını belirten AK Parti Konya Milletvekili Halil Etyemez, yeni merkezin 20 üniteden oluştuğunu kaydetti. Merkezin son teknoloji cihazlarla donatıldığını ifade eden Milletvekili Halil Etyemez, Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nin 10 milyon TL bedelle Ereğli’ye kazandırıldığını vurguladı.Yeni binaya taşınılmasıyla mevcut binada yaşanan sıkışıklık sorununun ortadan kalkacağını anlatan Milletvekili Etyemez, “Özellikle kış aylarında hasta potansiyelinin yüksek olmasından dolayı mevcut bina yetersiz kalıyordu. Sağlık Bakanlığı ile yaptığımız istişareler sonrası yeni binanın yapılmasına karar verdik. 1 yıl önce temelini attığımız merkezi, bugün hizmete hazır hale getirdik. Yeni Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’miz, içerisinde yer alacak son teknoloji cihazlarla vatandaşlarımıza hizmet verecek. Şu anda mevcut 17 diş hekimimiz bulunuyor. Bu sayı önümüzdeki günlerde daha artacak. Hemşehrilerimiz daha kaliteli hizmet alacak.” dedi.Son rötuşları yapılan merkezin Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın katılımıyla açılmasını hedeflediklerini belirten Halil Etyemez, “Sayın Bakanımızı Ereğli’de ağırlamayıve Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nin yanı sıra Ereğli Devlet Hastanesi’nin de açılışı yapmayı arzu ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

Ereğlili hemşehrilerinin refahının artması için gece gündüz demeden çalışmaya devam edeceklerinin altını çizen Etyemez, “Ereğlili hemşehrilerimiz bizim başımızın tacı. Her şeyin en iyisini ve kalitesini hak ediyorlar. Ülkemize her alanda çağ atlatan AK Partimizin yaptığı yatırımlardan Ereğli’miz de, Konya’mız da kendine düşen payı alıyor, almaya da devam edecek. İlk günkü aşkla önce millet, önce memleket diyerek çalışmalarımıza devam edeceğiz. Milletimizle, hemşehrilerimizle bir ve beraber olarak Ereğli’mizi daha iyi noktalara taşıyacağız.” diye konuştu.

 

NOVA MEDYA GRUP BAŞKANI
YÖNETİM KURULU BAŞKAN YARDIMCISI

 

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir