Engelsiz Hayata Destek

Ceyhan Belediyesi sosyal hayatın iyileştirilmesi noktasında çalışmalarına devam ediyor. Engelli vatandaşların ihtiyaç ve talepleri doğrultusunda hem farkındalık yaratmak hem de engelsiz bir hayata destek olmak amacıyla Ceyhan Belediyesi tarafından bedensel engelli vatandaşlara yardımda bulunuldu. Ceyhan’da ikamet eden bedensel engelli vatandaşlara 90 adet tekerlikli sandalye; 6 adet akülü engelli aracı temin edildi. Yardım sonrası engelli vatandaşlarının mutluluğu görülmeye değerdi. Ceyhan Belediye Başkan Vekili Ali Alper Boydak’a teşekkür eden engelli vatandaşlar bu tür hizmetlerin devam etmesi dileğinde bulundular.

BOYDAK:” ENGELSİZ HAYAT VE ENGELSİZ CEYHAN İÇİN ELİMİZDEN GELENİ YAPACAĞIZ”

Yapılan yardımlar sonrası açıklama yapan Ceyhan Belediye Başkan Vekili Ali Alper Boydak;

“ Hayatta en büyük engel sevgisizliktir. Ahde vefasızlıktır. Engelli kardeşlerime vefamız baki; sevgimiz ise daimdir. Bu hayatta bir engel var ise hep birlikte dayanışma ve yardımlaşma ruhuyla aşacağız. Belediye olarak hayatımızın diğer parçası olan engelli kardeşlerimizin sorunlarının farkındayız. Ceyhan’da engelliler için fırsat eşitliği sağlayacak projelerin takibini sürdürüyoruz.’’ Engelin elde, ayakta, gözde ve kulakta değil yaşarmayan gözde nasırlaşmış kalpte sözünü havada bırakmadık.’’ Bu bağlamda 90 adet tekerlekli sandalye ile 6 adet akülü engelli aracını ihtiyaç sahibi kardeşlerimize teslim ettik. İnşallah bundan sonrada engelli kardeşlerimiz için plan ve projelerimizi hayata geçirip; yardımlarımıza rutin olarak devam edeceğiz. İçimizdeki dayanışma ve yardımlaşma ruhuyla aşamayacağımız hiçbir sorun kalmayacak Allah’ın izniyle. Engeli ne olursa olsun tüm engelli kardeşlerimi sevgiyle kucaklıyorum. Var olsunlar İnşallah”. Dedi.

NOVA MEDYA GRUP BAŞKANI
YÖNETİM KURULU BAŞKAN YARDIMCISI 

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir