Ceyhan’da Tübitak Destekli Bilim Fuarı Açıldı

Adana’nın Ceyhan ilçesinde İmam Hatip Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından hazırlanan projelerle TÜBİTAK destekli Bilim Fuarı açıldı. Fuarda 53 öğrenci ve 10 danışman öğretmen tarafından üretilen 20 farklı proje yer alıyor.
Ceyhan Kaymakamı Mustafa Ünlüsoy, fuarın açılışında yaptığı konuşmada, gençlerin toplumun her alanında başarılı olmasını istediğini belirterek, “Hem teknolojide, hem bilişimde, hem de sportif ve kültürel faaliyetlerde öğrencilerin her zaman yanındayız. Bilim Fuarı’nda gençlerimizin emekleriyle, aylarca üzerinde çalışıp zekice ürettiği projeler Ceyhan’ın geleceği için umutlarımızı bir kez daha güçlendirdi” dedi.
Okul Müdürü Ömer Ala ise fuarda 53 öğrenci ve 10 danışman öğretmen tarafından 20 farklı proje ortaya koyduklarını söyledi.
Konuşmaların ardından davetliler, fizik, biyoloji, matematik ve çocuk gelişimi gibi bir çok alanda hazırlanan projelerin yer aldığı fuarı gezdi.
Okulda düzenlenen törene Ceyhan Belediye Başkan Vekili Ali Alper Boydak, Ceyhan Ticaret Odası yönetimi, milli eğitim şube müdürleri, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

NOVA MEDYA GRUP BAŞKANI
YÖNETİM KURULU BAŞKAN YARDIMCISI

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir