Ceyhan mehmetçikten anlamlı sergi

ADANA’nın Ceyhan ilçesinde Mehmetçik İlkokulu öğretmen, öğrenci ve velilerinin hazırladığı, ‘Geçmişe Yolculuk’ sergisi büyük ilgi gördü.
Ceyhan Mehmetçik  İlkokulu Bahçesin de yapılan ‘Geçmişe Yolculuk Sergisi, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından kurdele kesilerek açıldı.
Törende konuşan Mehmetçik İlkokulu Müdürü Mehmet Atasoy, “Serginin açılmasında  sınıf öğretmenleri ile birlikte öğrenci velileri ve öğrenciler birlikte çalıştı. Okul idaresi de gerekli desteği sağladı. Sergide geleneksel kültürümüze ait geçmişte kullandığımız birçok malzeme sergilendi. Öğrenciler ve veliler sergiyi büyük bir ilgi ile gezdiler.Özellikle öğrenciler geçmişte kullanılan eşya ve araçları görerek geçmiş ile günümüzü karşılaştırma imkanını buldular” dedi.
Sergiye Kaymakam Mustafa Ünlüsoy ve eşi, Ceyhan Belediye Baskanı Ali Alper Boydak ve eşi, Garnizon Komutanı Ayhan Evli, Jandarma Bölük Komutanı Mustafa Ersin Ağca, İlçe Emniyet Müdür yardımcısı Mehmet Taşkın, İlçe Millî Eğitim Müdürü Serkan Topbaş, eşi ve çok sayıda davetli katıldı.

 

NOVA MEDYA GRUP BAŞKANI
YÖNETİM KURULU BAŞKAN YARDIMCISI

 

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir