Onikişubat Belediyesi, Kariyer Günleri Programı

Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, Kariyer Günleri programı kapsamında öğrencilerle bir araya geliyor ve tecrübelerini paylaşıyor.Bu kapsamda Kahramanmaraş Sosyal Bilimler Lisesi öğrencileri ile buluşan Başkan Mahçiçek, başarılarını ve hedeflerini anlattı. Öğrencilere Kahramanmaraş’ı dünyanın merkezi yapacak, baş mimarı olduğu dev projesi EXPO 2023 Onikişubat’tan bahseden Başkan Mahçiçek, bu organizasyonu kente nasıl kazandırdığından anlattı.Rekreasyon Alan projesinde hayat verecekleri EXPO 2023 Onikişubat’ın, aynı zamanda bir yaşam alanında bulunması özelliğiyle bir ilki gerçekleştireceklerini belirtti.Rekreasyon Alan içerisinde Arasta Kültür Merkezi’nin yer alacağını da belirten Başkan Mahçiçek, bu alanda Kahramanmaraş’ın kendi yöresine uygun el sanatlarının olacağını ve ustaları tarafından yapımının gerçekleştireceğini belirtti.Türkiye’de ilk ve tek 7 noktalı Uğur Böceği ve Kelebek Müzesi’ni inşa edeceklerini belirten Başkan Mahçiçek, uğur böceklerinin ergin evreye nasıl ulaştıklarını anlattı. Şuan da Sütçü İmam Üniversitesi Ziraat Fakültesi’nde uğur böceği üretimine başladıklarını söyleyen Başkan Mahçiçek, ilgi uyandıran bir mekân inşa edeceklerini belirtti. Proje içerisinde yaklaşık 70 bin m2 alanı ile Avrupa’nın en büyük yapay gölü olanKristal Lagünü inşa ederken, 284 adet Hobi Evleri ile vatandaşlara özel yaşam alanları oluşturacaklarını söyledi.

Mahçiçek “ Bir Şey Yok Algısını Yok Edeceğiz”

Kahramanmaraş’ta bir şey yok algısını yok edeceğini belirten Başkan Mahçiçek, “Hayatın her alanında önemli hizmetler hayata geçiriyoruz. Fiziki hizmetin yanı sıra eğitim ve kültür bağlamında da nesillerimize değerler kazandırıyoruz. Kahramanmaraş Bilgiyle Buluşuyor projesi kapsamında 1 milyon 660 bin okuma oranına ulaştık. Bu yıl ise 2 milyon okumayı hedefliyoruz. Sosyal Etkinlik Merkezlerimiz ile ortaokul ve üniversiteye hazırlık takviye kurslarımızda bu yıl 2750 öğrencimiz var. Geçen yıl 2400 öğrenciden %71 oranında başarı sağladık. Ve bu bağlamda çalışmalarımıza devam edeceğiz” İfadelerine yer verdi.Kariyer Günleri programının sonunda Kahramanmaraş Sosyal Bilimler Lisesi öğrencileri tarafından yazılan ve Onikişubat Belediyesi tarafından basımı gerçekleştirilen “Yaz Bir Kenara” adlı kitabın takdimi gerçekleştirildi.

NOVA MEDYA GRUP BAŞKANI
YÖNETİM KURULU BAŞKAN YARDIMCISI

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir