MÜCADELEDEN ASLA VAZGEÇMEYİN

AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, Yeni Seçmen biriminde görevli gençlerle bir araya geldi. Üstlendikleri görevin, manevi hazzı yüksek, milli bir sorumluluk olduğunu belirten Milletvekili Şahin Tin, “Sadece seçim kazanmak için çalışmıyorsunuz. Türkiye’ye ve aydınlık geleceğine sahip çıkıyorsunuz. Hainlerin planlarını bozuyor, bu kutlu davaya hizmet ediyorsunuz. Bu mücadeleden asla vazgeçmeyin” dedi.AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, AK Parti Denizli İl binası toplantı salonunda yeni seçmen biriminde görev alan gençlerle bir araya geldi.

“İNANCIMIZLA, KUTSAL DEĞERLERİMİZLE SAVAŞTILAR”

AK Partili gençlerin gözlerindeki umut ışığı ve heyecanlarını görmenin kendisini mutlu ettiğini belirten Milletvekili Şahin Tin, “Öncelikle böylesi heyecanlı bir gençliği karşımda görüyor olmaktan duyduğum memnuniyeti ifade etmek istiyorum. Bizim gençliğimiz dönemlerin de çok zorluklara göğüs gerdik. Başörtülü kızlarımız üniversite kapılarında aşağılanıp horlanarak ya bekletildi, ya da geri döndürüldü. İkna odaları kurup değersizleştirme, itibarsızlaştırma politikaları izlendi. İnancımızla, kutsal değerlerimizle açık açık savaştılar. Biz o günlerin en canlı şahitleriyiz. O günleri yaşayan bir ağabeyiniz bir büyüğünüz olarak nelerle karşılaştığımızı, inanç özgürlüğünün ne olduğunu çok iyi gördük. Bizler azim ve kararlılıkla o günlerde mücadeleden asla vazgeçmedik” dedi.

“BU ÖZGÜRLÜKLER KOLAY KAZANILMADI”

 İnanç alanındaki özgürlüklerin sabır ve kararlı mücadelenin kazanımı olduğuna işaret eden AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, “Bugünlerin inşasını işte o günlerde verilen mücadelelere borçlu olduğumuzu unutmamak gerekiyor. Bugün insan hakları konusunda, özgürlükler konusunda ileri bir ülke olduk ve refaha ulaştıysak şüphesiz verilen mücadelelerin bir ürünü olarak değerlendirmeliyiz. Bugünlere kolay gelmedik. Nice badireler atlattık. Zor tünellerden geçtik. Her türlü saldırılara göğüs gerdik. Çok şükür bugün müreffeh bir geleceğe doğru emin adımlarla ilerliyoruz. Elbette hiçbir şey bir anda olmuyor, her şeyin bir zamanı var. Bugün Türkiye sanayide, istihdamda hızla büyüdüyse ve geliştiyse şüphesiz bu bir mücadelenin ürünüdür” diye konuştu.

“GENÇLER; SİZLERE GÜVENİYORUZ”

 Türkiye’nin kazanımlarını bir sonraki nesillere daha da güzelleştirerek bırakmanın, vatanseverliğin gereği olduğunu vurgulayan Milletvekili Şahin Tin, “Bize miras bırakılan bu toprakları, elde edilen özgürlükleri, yılların kazanımlarını bizler de sizlere alnımızın akıyla miras bırakmanın derdindeyiz.

İnşallah zaman gelecek sizler de tıpkı bizim sizlere bıraktığımız gibi daha da çıtayı yukarılara taşıyacak gelecek nesillerinize bu emaneti teslim edeceksiniz. Gençler, asla yese düşmeyin, kararlı ve cesur olmaktan asla taviz vermeyin. Bizim vazgeçilmez temel değerlerimizin olduğunu asla unutmayın. Bayrağımız, Vatanımız, Devletimiz, Milletimiz ve İnancımız bizim için hiç bir kıyasa tabi tutulamayacak nitelikte bir değere sahiptir. Hiçbir kimsenin bu kıymetlerimiz üzerinden hesap yapmasına asla fırsat vermeyin. Bu şuuru ve inancı sizlerde görüyorum. Sizlere güveniyoruz. İnşallah ülkemizin her bir noktasında bu inanç ve azimle çalışacak, başarılı olacak, iyi yerlere gelecek, milletimize ve memleketimize hizmet edeceksiniz. Biz buna inanıyoruz. Bizler Çanakkale’yi yedi düvele mezar etmiş bir milletin evlatlarıyız. Gazi Atatürk’ün bizlere gösterdiği o ulvi hedeflere doğru azimle koşan bir milletiz” dedi.

“UNUTMAYIN; GELECEK SİZİN”

Gençlerin ülke yönetiminde aktif aktif görev almak durumunda olduğunu ifade eden AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, “Bizler sizlerin siyasete katılımını daha da artırmak ve ülke yönetiminde söz sahibi olabilmeniz için her şeyden önce seçilme yaşını 25’den 18’e indirdik. Her zaman gençlerin yanında olduğunu söyleyenler ise bizim bu teklifimize bile karşı çıktılar. Neden? Çünkü gençlere sadece sözleriyle destek veriyorlar, icraata geldi mi yok. Bizim gençlerimizi kimsenin kandırmasına müsaade etmedik, etmeyeceğiz. Bir asır önce atalarımız nasıl ayaklarına pranga vurmak isteyenlere direndi ve tarihi zaferler kazandıysa inşallah sizler daha güçlü iradeye sahip olacak ve daha nice destanlar yazacaksınız. Şunu sakın unutmayın; sadece seçim kazanmak için çalışmıyorsunuz. Türkiye’ye ve aydınlık geleceğine sahip çıkıyorsunuz. Hainlerin planlarını bozuyor, bu kutlu davaya hizmet ediyorsunuz. Bu mücadeleden asla vazgeçmeyin. Biz bunu 15 Temmuz gecesi gördük. Hainler, alçaklar ülkemize saldırdıklarında bizim gençlerimiz tankların, bombaların, helikopterlerin ve mermilerin karşısına korkusuzca çıkarak bayrağını korumuş, vatanı savunmuştur. O gün vatan savunması için sokaklarda gençlerimizi görmek,sizlere güvenmekte ne kadar haklı olduğumuzu bizlere bir kez daha gösterdi. İşte böylesi istiklaline ve istikbaline sadık gençlerimiz var oldukça evelallah bizim bileğimizi kimse bükemez” diye konuştu.

NOVA MEDYA GRUP BAŞKANI
YÖNETİM KURULU BAŞKAN YARDIMCISI

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir