“LABORATUVAR VE İŞLETMELERDE BİYOGÜVENLİK” KONULU EĞİTİM PROGRAMI

Fırat Üniversitesi Tarım ve Hayvancılık Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürlüğü DAP Çiftçi Eğitim Merkezi tarafından 2019 yılı eğitim programları kapsamında “Laboratuvar ve İşletmelerde Biyogüvenlik” konulu eğitime katılan 110 öğretim üyesi ve laboratuvar çalışanlarına sertifikaları verildi. Fırat Üniversitesi Çiftçi Eğitim Merkezi Konferans Salonunda yapılan sertifika törenine, Fırat Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Halil Hasar, Veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sadık Yılmaz, TAHAM Müdürü Prof. Dr. Necmi Özdemir, TAHAM Müdür Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa İssi, Veteriner Fakültesi Öğretim üyeleri, Fırat Üniversitesi ile Kamu kurum ve kuruluşları Laboratuvar çalışanları katıldı.

Fırat Üniversitesi TAHAM Müdürü Prof. Dr. Necmi Özdemir, Fırat Üniversitesi Tarım ve Hayvancılık Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürlüğü DAP Çiftçi Eğitim Merkezi olarak 2016-2017-2018 yıllarında düzenlenen eğitimlerle toplam 2100 kişiye sertifika verdiklerini belirterek, günümüzün en önemli konularından biri olan biyogüvenlik konusunda eğitim programı düzenlediklerini söyledi. Fırat Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Halil Hasar ise, son 3 yılda 2100’ye yakın insana her alanda eğitim verilmesinin sevindirici olduğunu belirterek, Çiftçi Eğitim Merkezlerinin bu konuda önemli bir merkez olduğunu söyledi.Fırat Üniversitesi Veteriner Fakültesinin yaptığı çalışmalarla gurur duyduklarını belirten Prof. Dr. Hasar, “Veteriner Fakültemiz bilinen bir marka. Hem uygulama hem de eğitim noktasında hizmet veren Çiftçi Eğitim merkezinin ilimize, bölgemize dolayısıyla Türkiye’ye hizmet vermesi bizi onurlandıran bir konu. Bugün de Türkiye’de önemli konulardan biri olan Biyogüvenlik konusunda eğitim programının düzenlenmesi bizleri ziyadesiyle memnun etmiştir” dedi.Veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sadık Yılmaz da, eko sistemin sağlıklı bir şekilde devam etmesi için alınan önlemlerin biyogüvenlik kapsamında olduğunu ifade ederek, Biyogüvenlik de önemli olan unsurun canlının korunması olduğunu belirtti.Konuşmaların ardından eğitim programlarına katılanlara sertifikaları verildi.

NOVA MEDYA GRUP BAŞKANI
YÖNETİM KURULU BAŞKAN YARDIMCISI

 

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir