Tütün Bağımlılığı İle Mücadelede “Biz de Varız”

 Pamukkale İlçe Müftülüğüne bağlı camilerimizde görev yapan imamlarımız, 65 yaş üstü kimsesiz yaşayan yaşlılarımızı ziyaret etmelerinin ardından başka bir toplumsal sorunumuz olan Tütün Bağımlılığı ile Mücadeleye de başladı.
 Kaymakamlığımız Proje Ofisince İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı Anaokulu ve İlkokullarda yürütülmekte olan “Tütün Bağımlılığı İle Mücadele Projesi” kapsamında Pamukkale İlçe Müftülüğüne bağlı din görevlilerimiz de projeye dahil olarak vatandaşlarımızın Tütün Bağımlılığından kurtulmaları için destek veriyor.
 Bu kapsamda; ilk olarak 9 Şubat Dünya Sigarayı Bırakma Günü vesilesiyle Ulu Camiinde vatandaşlarımıza Cuma Namazı öncesinde, İl Müftülüğü Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinatörü Osman VERİM tarafından Tütün Bağımlılığı ile ilgili bilgilendirme yapıldı.
 Devlet politikası haline gelen, insanlığımızın sağlığına ve ekonomisine büyük zarar veren bir meseleye, Diyanet İşleri Başkanlığımızın da kayıtsız kalmadığı, Pamukkale İmamları olarak da Bağımlılıklarla mücadele konusunda daha aktif şekilde mücadele etmeye başladıklarını; vatandaşlarımızı sadece camilerde değil  sokakta, kıraathanelerde her yerde her zaman  gerek dini konularda gerekse diğer konularda bilgilendirmeye devam edecekleri bildirildi.
 Cuma namazı sonrasında vatandaşlarımızla görüşülmüş ve alınan görüşlerin birçoğunda; camilerde bu tarz sunumlara alışık olmadıklarını bu nedenle şaşırdıklarını ancak camilerde de bu konuların ele alınmasının çok yararlı olduğunu ve etkilendiklerini belirttiler.

EBRU BEKEN DİNÇEL

NOVA MEDYA GRUP BAŞKANI

YÖNETİM KURULU BAŞKAN YARDIMCISI

 

 

Hakkında: Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir