SÖMESTİR‘DE ÇOCUKLAR TİYATROYA DOYDU

Gemlik Belediyesi, 2018-2019 eğitim yılı ilk döneminin ardından düzenlediği ücretsiz “Sömestr Tiyatro Şenliği” ile Gemlikli öğrenciler için coşkulu bir etkinliğe daha imza attı.
Belediye Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından organize edilen ve 6 gösterimden oluşan sömestr tiyatro şenlik etkinlikleri kapsamında öğrenciler, hem kendi yaşıtları ile tiyatro izlemenin keyfini hem de farklı temaların işlendiği eğlenceli oyunları oynamanın mutluluğunu yaşadı.
Yunus Emre ve Cemil Meriç Kültür Merkezlerinde 20 Ocak Pazar günü Nasreddin Hoca tiyatrosuyla başlayan etkinlikler, 22 Ocak Salı günü Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosunun Palavracı adlı oyunu, 25 Ocak Cuma günü Hüseyin Goncagül Tiyatrosunun Şarkılarla Masallar gösterisi, 29 Ocak Salı günü Bursa Sanat Tiyatrosu’nun Koca Bebek adlı oyunu, 30 Ocak Çarşamba günü de Tiyatro Mim oyuncularının hazırladığı Palyaço, Pandomim ve Akrobasi gösterileriyle çocuklarla buluştu.
“Sömestr Tiyatro Şenliği” 1 Şubat Cuma günü Cemil Meriç Kültür Merkezinde sahnelenen İbiş ile
Memiş oyununun ardından keyifli bir kapanışla öğrencilere veda etti.
Çocuklar kadar yetişkinlerin de beğenisini kazanan tiyatro gösterileri sonrası, oyuncular alkışlarla
ödüllendirildi. Yoğun ilgi gören oyunlarına zaman zaman minik seyircilerini de dahil eden tiyatro
oyuncuları, oyunların sonunda çocuklarla bol bol fotoğraf çektirmeyi de ihmal etmedi.
Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz’ın da zaman zaman çocuklarla birlikte takip ettiği tiyatro
gösterileri ile Gemlikli çocuklar unutulmaz bir sömestr tatili yaşadı.

EBRU BEKEN DİNÇEL

NOVA MEDYA GRUP BAŞKANI

YÖNETİM KURULU BAŞKAN YARDIMCISI

Hakkında: Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir