TORBALI’NIN SAĞLIK YATIRIMLARINDA ALTIN ÇAĞI

250 yataklı Devlet Hastanesi, Diş Hastanesi, 100 yataklı  Huzur Evi, Ayrancılar Semt Polikliniği, Sağlık Ocakları yapımlarıyla Torbalı sağlık yatırımlarında altın çağını yaşıyor.

Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez, son beş yılda ilçede sağlık alanında çok büyük yatırımlar gerçekleştiğini belirterek “Eğitimde olduğu gibi sağlık alanında da altın çağımızı yaşadık. Vatandaşlarımız tedavi, teşhis için çevre il ve ilçelere gitmekten kurtuluyor” dedi.

Torbalı Belediyesince CumhuriyetMahallesi’nde yapımına başlanan Sağlık Ocağı binasında incelemelerde bulunan Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez,  daha önce de Subaşı ve Türkmenköy’desağlık ocağı yaptıklarını, ilçedeki bütün sağlık ocaklarının onarımı, yenileme ile diğer ihtiyaçlarını giderdiklerini belirterek şunları söyledi “Bir süre önce 250 yataklı devlet hastanesini hizmete açmıştık. İzmir’in en donanımlı ve en modern Diş Hastanesi inşaatında da sona gelindi. Ayrancılar’da Semt Polikliniği çalışmalarına başlandı. Burada ayrıca 14 bin metrekarelik alanda bir sağlık kompleksi kurulması projesini inşallah hayata geçireceğiz.  Göreve seçildiğimiz gün önceliğimiz sağlık ve eğitim demiştik. Devletimizden Allah razı olsun” şeklinde konuştu.

SAĞLIK BAKANLIĞI’NA TESLİM EDİLECEK

Torbalı’nın en büyük semtleri arasında yer alan Cumhuriyet Mahallesi’nde yapımına başlanan Sağlık Ocağı 185 metrekarelik kapalı alana sahip. İçerisinde doktor, hemşire odaları, bekleme salonu ve diğer sosyal alanlar bulunuyor. Sağlık ocağı tamamlandıktan sonra Sağlık Bakanlığı’na teslim edilecek. Torbalı Belediyesi, Subaşı ve Türkmenköy Mahallelerinde de vatandaşın sağlık hizmetlerinden faydalanabilmesi için eski okul binalarını tadil ederek sağlık ocağına çevirmişti.

EBRU BEKEN DİNÇEL

NOVA MEDYA GRUP BAŞKANI

YÖNETİM KURULU BAŞKAN YARDIMCISI

 

 

 

 

Hakkında: Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir