YOL SÜPÜRME ARAÇLARI GÖRÜCÜYE ÇIKTI

Çevreci faaliyetleri ile dikkat çeken Sizin Belediyesi, daha temiz bir Şehir için teknoloji ve çevre sağlığıyla uyumlu imkânları da değerlendirmeye aldı. Pilot Bölge olarak belirlenen Kumla Mahallesinde, Uğurel Limitet Şirketine ait elektrikli ve dizel yol süpürme araçları test sürüşleri yaptı. 100 litrelik torba stokuyla dikkat çeken süpürme araçları, 1,5 metreküplük depoya sahip diğer temizlik araçları ve damperli çöp kamyonu ile destekleniyor. Bahar ayları boyunca devam edecek uygulamanın yaz aylarında nüfusu 100 bine yaklaşan Kumla’da, tatil dönemine hazırlık olarak nitelendiriliyor.

Sizin Belediye Başkanı Ad SOYAD’ın direktifleri doğrultusunda pilot bölge olarak belirlenen X Mahallesinde teknolojik ve çevreye duyarlı çöp toplama araçları vatandaşlar tarafından da büyük ilgi gördü. Her türlü çöp, plastik, teneke, naylon, sigara paketi, sigara izmaritleri, şişe ve kumları toplayıp, öğütebilen araçlar dikkat çekti. Şirket Yetkilisi Sezai Yücelli ile birlikte araçların uygulama çalışmalarını yerinde inceleyen ve notlar alan Sizin Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Ad Soyad, zaman zaman araçları kendi de kullanarak, test çalışmalarında aktif rol aldı.

Uygulamayı bahar ve yaz aylarında devam ettirmekten yana olduklarını ifade eden Sizin Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Ad Soyad, turistik özelliği nedeniyle X Mahallesinin pilot bölge olarak belirlendiğini açıkladı. X sahilinin tamamında, dar cadde ve sokaklarda temizlik konusunda etkili olacak çöp toplama araçlarının daha temiz ve daha yaşanabilir Şehir hedeflerinde önemli bir yer tutacağını anlatan Ad Soyad, test çalışmalarının başarıyla uygulandığını sözlerine ekledi.

EBRU BEKEN DİNÇEL

NOVA MEDYA GRUP BAŞKANI

YÖNETİM KURULU BAŞKAN YARDIMCISI

Hakkında: Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir