YENİCE’DE İMAM HATİP LİSELERİ ARASI HUTBE OKUMA YARIŞMASI

Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü Koordinasyonunda il genelinde İmam Hatip Liseleri Arası Hutbe Okuma Yarışması İl Finali Kalkım beldesi Merkez Camiinde düzenlendi.

Kalkım Çok Programlı Anadolu Lisesi organizasyonunda düzenlenen yarışmaya YeniceKaymakamı Ahmet Başer, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Murat Büyük , Yenice Milli Eğitim Müdürü İsmail Baykal, Şube Müdürü Murat Özkan, vatandaşlar ve öğrenciler katıldı.

Yarışma Yenice Müftüsü Derviş Orhan Başkanlığında, Merkez İsmail Ağa Camii Müezzin Kayyımı Abidin Türken, Kalkım Merkez Camii İmam Hatibi Güngör Sert , Kalkım Merkez Camii Müezzin Kayyım Ali Ulvi Çakır ve Kalabakbaşı Köyü Camii İmam Hatibi Nezir Eren’in jüri üyeliği tarafından gerçekleştirildi.

Yarışma sonunda il birincisi Çan Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğrencisi İsmail Burak Özdil, il ikincisi Biga Anadolu İmam Hatip Lisesinden Hüsnü Duran ve il üçüncüsü ise Çanakkale Şehit Cemal Demirci Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Furkan Boz oldu. Yarışmada dereceye giren öğrencilere ödülleri İlçe Kaymakamı Ahmet Başer, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Murat Büyük, İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Baykal ve İlçe Müftüsü Derviş Orhan tarafından verildi.

EBRU BEKEN DİNÇEL

NOVA MEDYA GRUP BAŞKANI

YÖNETİM KURULU BAŞKAN YARDIMCISI

Hakkında: Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir