”ŞEHİTLERİMİZİN İSİMLERİNİ SOKAK VE CADDELERİMİZ DE YAŞATIYORUZ”

2019 yılının ilk belediye meclis toplantımız da Belediye Başkanımız Eyüp Yılmaz’ın önerisiyle bir Lapseki’li şehidimizin ismini bir sokağımıza vererek, ismini yaşatmaya devam edeceğiz.

Lapseki’li Şehit Hv. Slh. Mü. Bçvş. Süleyman Emin Önal, 1982 yılında 1. Ana Jet üst komutanlığında görevli iken, Katapult patlaması neticesinde yaralanmış, kaldırıldığı hastanede tedavi görmekteyken şehit düşmüştü. Ardından Eskişehir hava şehitliğine defnedilen Şehit Hv. Slh. Mü. Bçvş. Süleyman Emin Önal’ın ismi Lapseki belediyesi meclis kararıyla Cumhuriyet mahallesinde bulunan 12 Eylül Sokak ismi değiştirilerek ‘Şehit Süleyman Emin Önal’ ismi verilmesi oy birliği ile kabul edildi. Mecliste bu konu hakkında açıklamada bulunan Belediye Başkanı Eyüp Yılmaz” Bu konuda belediyemize bir şehit yakınlarından bir talep geldi bizde bu konuyu kendi içimizde değerlendirdik 12 Eylül sokağının ismini değiştirelim görevi başında Eskişehir’de şehit düşmüş, Hv. Slh. Mü. Bçvş. Süleyman Emin Önal’ın ailesinden bir talep geldi ‘yıllar önce şahit düşen eşimin ismini bir sokağa verebilir misiniz’ diye bizde uygun gördük ve bu konuyu meclisimize sizlere sunuyoruz” dedi. Ardından yapılan oylamada oy birliğiyle şehidin ismi Cumhuriyet mahallesindeki ‘12 Eylül sokağının ismini değiştirilerek görevi başında Eskişehir’de şehit düşmüş, Hv. Slh. Mü. Bçvş. Süleyman Emin Önal’ ismi verildi. Meclis gündeminde yer alan maddeler içinde , gizli oylamayla denetim komisyonu seçimi yapıldı. Yapılan seçim sonrasında AK Parti’den Mehmet Kehye, Sevda Kılıç Bağımsızlardan ise Nilüfer Soyupak seçildiler.

EBRU BEKEN DİNÇEL

NOVA MEDYA GRUP BAŞKANI

YÖNETİM KURULU BAŞKAN YARDIMCISI

Hakkında: Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir