LAPSEKİ’DE ÖYKÜ ARİN İÇİN KAN BAĞIŞI KAMPANYASI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Çanakkale‘nin Lapseki ilçesinde Juvenil Miyelomonositik Lösemi (JMML) teşhisi konulan Öykü Arin’e uygun kök hücre bulabilmek için kan bağışı kampanyası düzenlendi.

Dalyan Mahallesi Muhtarı Volkan Çakır‘ın bireysel girişimleri ve Kızılay‘ın ortak çalışmasıyla Plevne Orta Okulu kapalı spor salonunda gönüllü vatandaşlar tarafından kan bağışı yapıldı. Mahalle Muhtarı Volkan Çakır,”Bir haber kanalında Öykü Arin’in mikroskopla kanser hücrelerine bakılıyordu. Seni yeneceğim diye bağırınca çok duygulandım. Ben annemi akciğer kanserinden kaybettim ve manevi ablamın kız çocuğu da lösemi hastası. Bende kendi mahallemde bir kampanya düzenlemeye karar verdim. Kızılay yetkilileri, Kaymakam Tahir Şahin ve Belediye Başkanı Eyüp Yılmaz ile görüşerek destek aldım. Kan bağışı kampanyası tahminimden de büyük oldu. Kızılay koordinatörleri ile görüşünce diğer ilçelerden de arayanlar oldu. Çalışma alanımız genişledi. Çanakkale Merkez ve diğer ilçelerimizde de kampanya düzenledik. Hem Öykü Arin için hem de Türkiye genelinde çok acil olan 400 hasta için bağış kampanyası düzenledik. Eğer Öykü Arin için uyumlu kök hücre bulunamazsa bile belki başka bir çocuğa ya da kişilere faydamız olsun istedik. Herkes sağ olsun uygun donör bulunması için destek oldu. Hepsinden Allah razı olsun” dedi

EBRU BEKEN DİNÇEL

NOVA MEDYA GRUP BAŞKANI

YÖNETİM KURULU BAŞKAN YARDIMCISI

Hakkında: Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir