LAPSEKİ’DE ORTA OKUL ÖĞRENCİLERİ NASA İLE E-KONFERANS GERÇEKLEŞTİRDİ

Çanakkale‘nin Lapseki ilçesinde Plevne Orta Okulu öğrencileri Ulusal Havacılık ve Uzay İstasyonu (NASA) da görevli olan Bilim İnsanı Dr. Umut Yıldız ile e-konferans gerçekleştirdi.

Lapseki ilçesinde eğitim-öğretime devam eden Plevne Orta Okulu Öğrencileri Hükümet Konağı 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Salonunda bir araya gelerek NASA’da görevli Bilim İnsanı Dr. Umut Yıldız ile Amerika Birleşik Devletlerindeki (ABD) ofisinden canlı bağlantı aracılığıyla buluştu. Dr. Umut Yıldız “Derin Uzay Misyonu” konulu bir sunumun ardından NASA’nın çalışmaları ve projeleri hakkında bilgiler verdi. Bu sunumla birlikte öğrenciler, gezegenlerin oluşumundan, evrenin oluşumuna, karadeliklerden asteroitlere kadar merak ettikleri birçok soruya cevap buldu. Özellikle Mars gezegenine gönderilen İNSİGHT adlı uzay aracının iniş anı ve marstan elde ettiği ilk görüntüleri öğrenciler heyecanla izledi. Programın sonunda öğrenciler uzay ile ilgili merak ettiği soruları Dr. Umut Yıldız’a yönelterek cevap aldılar. Etkinliği organize eden Plevne Ortaokulu Fen Bilimleri Öğretmeni YaşarBozdemir Bilim İnsanı Umut Yıldız’a, Bilişim Teknolojileri Öğretmeni İbrahim Durgun’a, Okul Müdüresi Gülçin Suçsuz’a, İlçe Milli Eğitim Müdür V. Aydın Şafak Kılıçaslan’a ve İlçe Kaymakamı Tahir Şahin’e ayrıca teşekkürlerini iletti.

EBRU BEKEN DİNÇEL

NOVA MEDYA GRUP BAŞKANI

YÖNETİM KURULU BAŞKAN YARDIMCISI

Hakkında: Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir