LAPSEKİ’DE OKURYAZARLIK SEFERBERLİĞİNDE BAŞARILI OLAN KURSİYERLER BELGELERİNİ ALDI

Çanakkale‘nin Lapseki ilçesinde okuryazarlık seferberliği kapsamında yaşları 40 ila 70 arasında değişen 62 kursiyer başarı belgelerini teslim aldı.

Lapseki’de okuryazarlık seferberliği kapsamında yaşları 40 ila 70 arasında değişen 62 kursiyer başarı belgelerini teslim aldı. İlçe Milli Eğitim Müdürü Ferhat Yılmaz verdiği bilgide Cumhurbaşkanlığı talimatı, Milli Eğitim Bakanlığı koordinesinde tüm yurtta ‘Sende Oku, Sende Yaz’ sloganıyla başlatılan çalışmalarda Lapseki Halk Eğitim Merkezince ilçe merkezi, beldeler, 40 köy ve 2 obada yapılan taramalarda 168 vatandaşın okumaz-yazmaz olduğunu tespit ettiklerini aktardı. 127 vatandaşın ikna edilerek kurslara katılımlarının sağlandığını ifade eden Yılmaz, eğitimlerin sonunda 62 kursiyerin başarı belgesi almaya hak kazandığını açıkladı. Toplamda 25 kurs açılarak 16’sı ilçe merkezi olmak üzere, 6 köy ve bir beldede çalışmalar yapıldı. Kaymakam Tahir Şahin,” Başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve değerli hanımefendi Emine Erdoğan‘a ülke genelinde başlattıkları çalışmalardan dolayı teşekkür ediyoruz. Okuryazarlık seferberliğine katılan tüm kursiyerlerimize ve emeği geçen kişi ve kurumlara da teşekkür ediyorum” dedi.

Lapseki Öğretmen evinde düzenlenen iftar programının ardından başarılı kursiyerlere belgeleri teslim edildi. Davete katılanlar arasında Kaymakam Tahir Şahin, Çardak Belediye Başkanı Basri Ulaş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ferhat Yılmaz, idari amirler, kursiyerler ve aileleri yer aldı

EBRU BEKEN DİNÇEL

NOVA MEDYA GRUP BAŞKANI

YÖNETİM KURULU BAŞKAN YARDIMCISI

Hakkında: Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir