LAPSEKİ’DE HAYVAN HAKLARI KORUMA KANUNUNA DESTEK

Lapseki ve Çardak Hayvanseverler Derneği, Hayvan Hakları Koruma Kanununun Türk Ceza Kanunu (TCK) kapsamına alınması için imza kampanyası düzenledi.

Lapseki ve Çardak Hayvanseverler Derneği Türkiye‘de eş zamanlı gerçekleştirilen Hayvan Hakları Koruma Kanununun Türk Ceza Kanunu (TCK) kapsamına alınması için imza kampanyası düzenledi. Lapseki Sahil Sosyal Tesislerinde gerçekleşen oturumda sokak hayvanlarının korunması adına basın açıklaması gerçekleşti. Toplantı sonrası değerlendirme yapan Lapseki ve Çardak Hayvanseverler Derneği Başkanı Hüveyda Gül,” 2004 yılında bazı eksikliklerle beraber sahipsiz hayvan nüfusunun kontrol altına alınması için çıkarılan hayvan hakları koruma kanunu kapsamında yerel yönetimlere ve Orman Su İşleri Bakanlığı koordinasyonunda kurumlara görevler verildi. Bu kanun içeriğinde kontrolsüz üremenin önüne geçmek adına kısırlaştırma, her türlü işkence ve eziyetten uzak tutulması gibi hükümler yer alıyor. Biz hayvanseverler olarak tüm Türkiye’de eş zamanlı gerçekleştirdiğimiz bu basın açıklamasıyla bundan sonraki süreçte belediye uygulamaları ve genel şiddetin durdurulmasını sağlamak adına gündemde olan yasa tasarısının STK, meslek odaları ve gönüllülerin katılımları ile görüşüldükten sonra kanunlaşarak TCK kapsamına alınmasını istiyoruz” dedi.

Lapseki MHP ilçe Başkanı Hüseyin Doğan, MHP Çanakkale Milletvekili Adayı Aliye Ertopçu, İYİ Parti Lapseki İlçe Başkanı Yakup Uzun bildirgeye imza atarak, hayvanseverlere destek oldu. Vatandaşlar sokak hayvanları ile katılarak seslerini duyurmaya çalıştı.

EBRU BEKEN DİNÇEL

NOVA MEDYA GRUP BAŞKANI

YÖNETİM KURULU BAŞKAN YARDIMCISI

Hakkında: Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir