LAPSEKİ’DE ÇAVUŞ VE GÜRECİ GÖLETLERİ İNŞAAT ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

DSİ. 25. Bölge Müdürü Doğan Kahraman, Çanakkale‘nin Lapseki ilçesinde inşaat çalışmaları devam eden Çavuş ve Güreci Göletlerini yerinde inceledi.

DSİ. 25. Bölge Müdürü Doğan Kahraman, Lapseki’de inşaat çalışmaları devam eden Çavuş ve Güreci Göletlerini yerinde inceledi. Yapımı devam eden göletler hakkında bilgi aktaran Kahraman, “Güreci göletinde gövde sıyırma kazıları tamamlanmış olup, enjeksiyon imalatlarında %50 ilerleme sağlanmıştır. Gölette depolanacak 600.000 m3 su ile 910 dekar zirai arazinin sulanması sağlanacak ve yıllık 1.649.330 TL net gelir artışı beklenmektedir. Çavuş göletindeki son durum ise gövde sıyırma kazıları ile derivasyon kondüvi kazıları tamamlanmış olup, enjeksiyon imalatlarında sona gelinmiştir. Derivasyon kondüvi betonarme imalatlarına devam edilmektedir. Fiziki gerçekleşme %8 mertebesindedir. Gölette depolanacak 490.000 m3 su ile, 920 dekar zirai arazinin sulanması sağlanacak ve yıllık 1.287.080 TL net gelir artışı sağlanacaktır” dedi.

EBRU BEKEN DİNÇEL

NOVA MEDYA GRUP BAŞKANI

YÖNETİM KURULU BAŞKAN YARDIMCISI

Hakkında: Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir