LAPSEKİ GÜRECİ GÖLETİNE İNCELEME

DSİ 252.Şube Müdürü Doğan Kahraman, Çanakkale‘nin Lapseki ilçesine bağlı Güreci köyünde inşaat çalışmaları devam eden gölet yapımını inceledi.

DSİ 252.Şube Müdürü Doğan Kahraman, Lapseki’ye bağlı Güreci köyünde inşaat çalışmaları devam eden gölet yapımını inceledi. Beraberinde Bölge Müdür Yardımcısı Muharrem Çağlancı, Barajlar ve HESŞube Müdürü M. Necati Ercan’ın da yer aldığı heyet, Güreci Göleti kapsamında devam eden gövde sıyırma kazısı çalışmaları yerinde inceledi. Kahraman devam eden çalışmalar hakkında verdiği bilgide,”Temelden yüksekliği 25,80 m olan Lapseki Güreci Göletinde depolanacak 600 bin m3 su ile gölet ve sulama inşaatı tamamlandığında 910 dekar tarım arazisi sulamaya açılacaktır. Yıllık 1.648.330 TL net gelir artışı sağlanacaktır” dedi

 

EBRU BEKEN DİNÇEL

NOVA MEDYA GRUP BAŞKANI

YÖNETİM KURULU BAŞKAN YARDIMCISI

Hakkında: Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir