LAPSEKİ AKILLI ŞEHİR OLMA YOLUNDA

Çanakkale‘nin Lapseki ilçesi akıllı şehir olma yolunda risk merkezi veri tabanı oluşturulmak için ilk resmi toplantısını yaptı.

Lapseki akıllı şehir olma yolunda risk merkezi veri tabanı oluşturulmak için ilk resmi toplantısını yaptı. Lapseki Hükümet Konağı 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Salonunda ilçedeki tüm resmi kurum ve kuruluşlarının temsilcilerinin katılımıyla “Lapseki Veri Tabanı” çalışmasının ilk toplantısı yapıldı. Açılış konuşmasını gerçekleştiren Kaymakam Tahir Şahin, Lapseki Veri Tabanı projesiyle ilçedeki tüm verilerin bir merkezde toplanacağı bir altyapı hazırlayacaklarının bilgisini verdi. Çalışmanın daha sonraki evrelerinde ilçedeki sivil toplum kuruluşları ve sektör temsilcilerinin katılımıyla da toplantılar yapılacağı, bu projenin hayata geçmesi ile Lapseki’nin akıllı şehir olması adına yapılacak çalışmalara öncülük edeceği öğrenildi.

EBRU BEKEN DİNÇEL

NOVA MEDYA GRUP BAŞKANI

YÖNETİM KURULU BAŞKAN YARDIMCISI

Hakkında: Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir