JABLANİCA BELEDİYESİNDEN LAPSEKİ’YE ZİYARET

Çanakkale‘nin Lapseki ilçe belediyesi ile kardeş belediyecilik protokolüne imza atan Bosna Hersek‘in Jablanica Belediyesi ilçeyi ziyaret etti.

Lapseki Belediyesi ile kardeş belediyecilik protokolüne imza atan Bosna Hersek Jablanica belediyesi ilçeyi ziyaret etti. Lapseki ilçesine gelen heyette Jablanica Belediye Başkanı Salem Dedic, Jablanica Belediye Meclis Başkanı Mate Mijic, Belediye Meclis Üyesi Emir Muratovic Yatırım ve Finan Sorumlusu Yardımcısı Amela Murat Ovic, Mostar Meclisi Milletvekili Edin Music Bosna Hersek Mostar Kantonu Ticaret ve Turizm Bakanı Ajdin Teletovic yer aldı.

İlçenin genel konumu hakkında bilgi vermesinin ardından Lapseki Belediye Başkanı Eyüp Yılmaz, “İki Kardeş ve dost ülkenin temsilcileri olarak ilçemizde sizleri misafir etmekten çok mutlu olduğumuzu belirtmek isterim. Bizler Bosna Hersek’i seviyoruz daha önceki dönemlerde Bosna Hersek’i defalarca ziyaret ettik Jablanica’yıda ziyaret ettik. Kendi aramamızda bir proje uygulamak istedik. Fakat şu ana kadar bir gelişme olmadı. İnşallah bundan sonraki dönemde proje ve projeleri hep birlikte hem Türkiye‘den sizlere yardım edebilmek hem de orada birlikte bir proje yapmak isterim. Dediğim gibi geçtiğimiz dönemde bir işbirliği yapmak istedik ama maalesef bunda başarılı olamadık. Ama bundan sonraki dönemde birlikte çalışmak isteriz. İlçemiz toplam nüfusu 27.000 olan 40 köyü iki beldesi olan bir ilçe. Geçimini tarım ile sağlayan şeftali ve kiraz üretiminde dünya gelenine ihraç eden bir ilçe boğaz kenarında şirin bir ilçemiz. 2017 yılından itibaren 1915 Çanakkale Köprüsünden dolayı adının dünya genelinde çok bahsedilen ve duyuran bir ilçeyiz ilçemizde sizleri ağırlamaktan son derece mutlu olduğumuzu belirtmek istiyorum” dedi.

Daha sonra Belediye Başkanı Eyüp Yılmaz ve beraberindeki heyet ilçe kaymakamı Tahir Şahin’i kaymakamlık binasında ziyaret ettiler. Programın sonunda 1915 Çanakkale köprüsü inşaat alanını gezilerek, yetkililerden köprü hakkında bilgiler alındı.

EBRU BEKEN DİNÇEL

NOVA MEDYA GRUP BAŞKANI

YÖNETİM KURULU BAŞKAN YARDIMCISI

Hakkında: Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir