İLÇEMİZİ SOSYAL BELEDİYECİLİK İLE TANIŞTIRDIK

Lapseki Belediye Başkanımız Eyüp Yılmaz, 2014 yılından günümüze kadar olan sürede Lapseki Belediyesi olarak Sosyal anlamda yaptıklarını destekleri ve projeleri anlatarak; “İlçemizi sosyal belediyecilik ile tanıştırdık” dedi.

“69 çocuğumuzu sünnet ettirdik”
Belediye Başkanımız Eyüp Yılmaz yaptığı açıklamada; “2014 Yerel seçimlerinin ardından Lâpseki Belediyesi olarak yaptığımız çalışmalarla ve yürüttüğümüz projelerle “İlçemizi sosyal belediyecilik ile tanıştırarak, halka hizmeti hakka hizmet olarak bildik bu anlayışla yılmadan yorulmadan kapı kapı dolaşarak vatandaşlarımızın ihtiyaçlarına dertlerine derman olduk.”

Başkan Eyüp Yılmaz; “Göreve geldiğimiz andan itibaren ilk olarak başlattığımız sosyal projelerimizden biri de, toplu sünnet etkinliği oldu ve Lâpseki Belediyesi olarak bugüne kadar 69 çocuğumuzu sünnet ettirdik ve sünnet programı ile ilgili tüm ihtiyaçları tarafımızdan karşılanarak sosyal anlamda güzel bir projeye imza attık.

“404 yeni doğan küçük hemşerimizi ziyaret ettik”

İkinci olarak ise “Hoş geldin Küçük Hemşerim” projemizi beyaz masa birimimiz ile birlikte hayata geçirdik, ilçemiz de yeni doğan aileleri ve küçük hemşerilerimizi ziyaret ederek ailelerimize yeni doğan çantalarımızdan hediye ettik. Projeye başladığımız bu günden itibaren toplam 404 ailemizi ve küçük hemşerimizi ziyaret ettik.

“502 engelli ve yaşlı ve ihtiyaç sahibi vatandaşımızın ev temizliğini gerçekleştirdik”
Göreve gelir gelmez sosyal anlamda projelerimizi takip etmek adına kurduğumuz halkla birimimiz ve beyaz masamız tarafından belirlenen, “502 engelli ve yaşlı ve ihtiyaç sahibi vatandaşımızın ev temizliğini gerçekleştirdik”

“Aş evi projemizi başlattık”
Lapseki Kaymakamlığımız ile ortaklaşa başlattığımız Lapseki Belediyemiz Aş evinde günlük olarak yemek pişirilerek engelli ve yaşlı ve ihtiyaç sahibi vatandaşımızın evlerine sıcak aş ulaştırmaya devam ediyoruz. Şuana kadar ilçemiz de 100 haneye sıcak yemek ulaştırıyoruz.

“Çanakkale bölgesinde İç İşleri Bakanlığı onaylı tek sosyal fonu olan belediye “Lapseki Belediyesidir”

2016 yılında başlattığımız Sosyal Fon çalışmalarımız kapsamında belediyemize gelen 2928 adet başvuruyu karara bağlayarak vatandaşlarımıza her alanda destek olduk.

EBRU BEKEN DİNÇEL

NOVA MEDYA GRUP BAŞKANI

YÖNETİM KURULU BAŞKAN YARDIMCISI

Hakkında: Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir