GMKA PROJESİ İLE MESLEKİ VE LİSEYE TEKNOLOJİK EĞİTİM

Hazırladıkları Gmka projesi ile Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine teknolojik eğitim için özel ekipmanların teminini sağlayan ilçe Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet Etik, Okul Müdürümüz Erdal Sezer ve projede görev alan öğretmenlerimizi tebrik ediyoruz.

Bayramiç Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürlüğü

Güney Marmara Kalkınma Ajansının (GMKA), Güney Marmara Bölgesinin yenilikçi model ve yöntemler kullanımıyla mesleki eğitim kalitesinin artırılması, iş dünyası ile meslek eğitimi veren kurumlar arasında işbirliğinin artırılması ve bölgenin öncelikli sektörlerinin ihtiyaç duyduğu nitelikli personel ihtiyacının karşılanması amacıyla açmış olduğu destekleme programı kapsamında Bayramiç Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi olarak GELECEK TEKNOLOJIDE TEKNOLOJI MESLEK LISEMDE projesi hazırlanmıştır. 2018-2019 eğitim öğretim dönemi boyunca uygulanacak ve GMKA tarafından desteklenmeye değer görülen toplamda 422.022 TL bütçesi ile %90 hibeli projemiz de;

1- Nitelikli eleman ihtiyacını karşılamak,

2- Okul sanayi işbirliğini geliştirmek

3- Bölgemizdeki işsizlik sorununa çözüm üretmek.

4- Mesleki eğitimin kalitesini iyileştirmek,

5- Bölgenin potansiyeli olduğu alanlarda gelişme sağlamasına katkı sağlamak,

6- İş sağlığı ve güvenliği bilincini artırmak,

7- Dezavantajlı bireylerin mesleki eğitime erişimini kolaylaştırmak,

8- Girişimciliği desteklemek olarak amaçlar belirlenmiştir.

Bu amaçlar doğrultusunda, GELECEK TEKNOLOJIDE TEKNOLOJI MESLEK

LISEMDE projesi kapsamında aşağıdaki faaliyetler gerçekleştirilecektir;

1- Proje kapsamında mesleki ve Teknik eğitim veren alanların gelişen teknolojiye uyumlu teçhizat alt yapısını iyileştirmek.  Bu kapsamda;

Metal Teknolojileri alanında Kaynak Simülatörü,

Mobilya ve İç Mekân Tasarım alanında 4 Eksenli CNC Router,

Elektrik Elektronik Teknolojileri alanında Güvenlik ve Akıllı Ev Sistemleri, Arduino (robotik) ve Temel Elektrik Elektronik Esasları,ü  Ve Bilişim Laboratuvarı ile ilgili laboratuvar oluşturulacaktır.

2- Bu laboratuvarlar da hem öğretmen hem de kursiyer eğitimi verilmesini sağlanacaktır,

3- Proje kapsamında MEB sertifikalı,(Halk Eğitim Merkezi kursu kapsamında)

  • Simülatörlü Kaynak Eğitimi,
  • 4 Eksenli CNC Router Eğitimi
  • Autocad Çizim Programı Eğitimi,
  • Solidworks Çizim Programı Egitimi,
  • Is Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi,
  • Güvenlik ve Akıllı Ev Sistemleri Eğitimi
  • Arduino (robotik) Eğitimi
  • Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi (İŞKUR Kursu kapsamında KOSGEP Sertifikalı) düzenlenecektir,

4- Proje kapsamında verilecek eğitimler ile mesleki bilgi ve becerilerini geliştirmek isteyen, öğrencilerin, işsizlerin, uzman olmak isteyenlerin ve dezavantajlı bireylerin eğitilmesini sağlamak, iş gücü piyasasının istediği mesleki becerilere sahip, girişimci, iş sağlığı ve güvenliğini önemseyen kalifiye eleman yetiştirilecektir.

5- Projemiz kapsamında Meslek Odaları ve Is yeri temsilcileri ile yapılacak görüşmelerle ilçe ve işletme bazında ihtiyaç duyulan nitelikli iş gücü ihtiyaç tespiti yapmak ve bu çalışmalar doğrultusunda projeden yararlanan kursiyerlerin işletmelerle kontak kurması sağlanacaktır.

6- Kurulacak laboratuvarlarla mesleki eğitimi çekim merkezine dönüştürmek ve mesleki eğitimi tercih döneminde öğrencilerin öncelikli tercihler arasında yer almasını sağlanacaktır.

Not: Proje ile ilgili yapılacak eğitimlerin tarihleri ve katılım şartları okulumuzun ve Halk Eğitim Merkezi web sayfasında ve çeşitli haberleşme araçları ile kamuoyuna ayrıca duyurulacaktır.

EBRU BEKEN DİNÇEL

NOVA MEDYA GRUP BAŞKANI
YÖNETİM KURULU BAŞKAN YARDIMCISI

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir