ÇİFTLİKKÖY SAHİLİ PALMİYELERLE DONATILDI

Çiftlikköy Sahil Düzenleme Projesi hayata geçirilirken sahil boyunca yer alan palmiye ağaçlarının zarar görmemesi için sökümleri yapılmıştı. Sahil düzenlemelerinin tamamlanmasının ardından Washingtonia-robustra cinsi palmiye ağacının sahil şeridine dikimleri gerçekleştirildi.

120 ADET PALMİYE 3 AŞAMADA DİKİLDİ

Toplam 120 adet palmiyenin Çiftlikköy sahiline her iki aydınlatma direğinin arasına birer tane gelecek şekilde dikimlerinin yapıldığını belirten Başkan Silpagar, “Çiftlikköy sahilini palmiyelerle donatıyoruz. Sahili baştan aşağı yenilerken verdiğimiz sözlerden birisi, palmiye ağaçlarını yeniden yerlerine dikmekti. Toplam 120 adet Washington cinsi palmiyeyi 3 kademede sahilimize yerleştirdik. Sahilde ışığı kesmeyecek biçimde, her iki aydınlatma direğinin arasına bir palmiye gelecek şekilde dikimlerimizi yaptık. Sahilimizin estetik görüntüsüne artı değer katan bir uygulama oldu diye düşünüyorum. Yeşile ve doğaya her zaman önem veren bir belediye olarak ilçemizdeki yeşil alanlarımızın en güzel şekilde peyzaj alanları, fidan dikim alanları, mevsimlik ve kalıcı çiçek ve ağaçlandırma çalışmalarıyla zenginleştirilmesi çalışmalarımızı rutin olarak sürdürüyoruz. Çiftlikköyümüze hayırlı olsun” diye konuştu.

Yapılan çalışmalarla sahil boyunca belli aralıklarla açılan dikim çanaklarına 40’ar adet palmiye ağacı 3 kademeli bir çalışma ile yerlerine yerleştirildi. Köklerin sağlıklı gelişmesi ve fire verilmemesi amacıyla da sulama çanakları oluşturularak gübrelemeleri gerçekleştirildi.

EBRU BEKEN DİNÇEL

NOVA MEDYA GRUP BAŞKANI

YÖNETİM KURULU BAŞKAN YARDIMCISI

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir