AYVACIKTA TÜBİTAK BİLİM FUARI SERGİSİ

Ayvacık Belediye Başkanı Mehmet Ünal Şahin, Ayvacık Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin düzenlemiş olduğu TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı’nın açılışına katıldı.
TÜBİTAK Bilim Fuarı, öğrencilerin bilimsel, projeye dayalı düşünme ve araştırma-geliştirme kültürünün yaygınlaştırılması, bilinçli bireylerin yetişmesine katkı sağlayan öğrenme metotlarından biridir. Okullarda gerçekleştirilen bu fuarlarla, öğrencilerin kendi ilgileri doğrultusunda, belirledikleri konular üzerine araştırma yapabilecekleri, araştırmalarını sergileyebilecekleri, bir ortam oluşturulması amaçlanmaktadır. TÜBİTAK’ın desteğiyle “4006 TÜBİTAK Bilim Fuarı” bütün yurtta düzenlendiği gibi Ayvacık ilçesinde de düzenlendi.
Sergiye Ayvacık Belediye Başkanı Mehmet Ünal Şahin, İlçe Milli Eğitim Müdürü Harun Çetin, Okul Müdürü İbrahim Noyan, kurum müdürleri, öğrenciler ve öğrenci velileri katıldı. Açılışta konuşma yapan okul müdürü İbrahim Noyan konuşmasına şöyle devam etti. Noyan ‘’ Öğretmen ve öğrencilerin gayretli çalışmaları ile ortaya çıkan bu projelerin bilim ve teknikte yeni buluşlara kapı aralamasını temenni ederim. Bu fuarda çeşitli çalışmalarını sergileyen çocuklarımız ileride ülke yararına olacak büyük buluşların mimarı olabilirler. Her biri birer bilim adamı olarak ülkemizi çağdaş uygarlık seviyesine ulaştırabilir.’’ dedi. Sergi açılışını Belediye Başkanı Mehmet Ünal Şahin, İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin ve Okul Müdürü Noyan yaptı.
Yeryüzündeki hiçbir icat sıfırdan var olmamıştır
Başkan Şahin, Ayvacık İlçe Milli Eğitim Müdürü Harun Çetin’den fuarda sergilenen projeler hakkında detaylı bilgiler aldı.  Sergide kısa bir konuşma yapan Şahin ‘’Öğrencilerin yaptıkları bu projeler ileride büyük başarılara atılacak imzaların ilki olacağına inanıyorum. Sevgili öğrenciler şunu biliniz ki yeryüzünde yapılan birçok proje sıfırdan var olmamıştır. Dünyada yapılan projelerin mutlaka bir öncesi bulunmaktadır.  Şundan eminim ki bu yaptığınız proje çalışmaları her biri ileride sizin başarılı çalışmalarınıza atılacak büyük imzaların ilk basamağı olacaktır. Çocuklarımızı yaptıkları bu projelerden dolayı tebrik ediyorum, ileride bu yaptıkları projeleri daha da geliştireceklerine inancım tamdır. Proje çalışmalarında emeği geçen tüm öğretmenlerimizi ve öğrencilerimizi kutluyorum başarılarının devamını diliyorum.’’ dedi.

EBRU BEKEN DİNÇEL
NOVA MEDYA GRUP BAŞKANI
YÖNETİM KURULU BAŞKAN YARDIMCISI

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir