İSTANBUL BBSK, DÜNYA GÜREŞ KUPASI’NDA MÜCADELE EDECEK

Türkiye Güreş Süper Ligi’nde şampiyon olan İstanbul Büyükşehir Belediyespor Grekoromen Güreş Takımı, 19-21 Aralık tarihlerinde İran’da düzenlenecek olan Dünya Güreş Kulüpler Kupası’nda mücadele edecek.

Türk güreşinin lokomotifi olan İstanbul Büyükşehir Belediyespor Grekoromen Güreş Takımı Dünya Güreş Kulüpler Kupası’nda şampiyonluk mücadelesi verecek.

Süper Ligi lider tamamlayan Turuncu-Lacivertliler 7 ülkeden 8 takımın yarışacağı turnuvada ülkemizi temsil edecek. Turnuvada Türkiye, Gürcistan, Ermenistan, Ukrayna, Sırbistan ve Bulgaristan’dan birer takımın yanı sıra ev sahibi İran’dan 2 takım mücadele edecek. Dünya Güreş Kulüpler Kupası 19-21 Aralık tarihlerinde İran’ın Ardabil kentinde düzenlenecek.

İstanbul Büyükşehir Belediyespor’un geçmiş yıllarda düzenlenen Dünya Güreş Kulüpler Kupası organizasyonlarında başarıları bulunuyor. İstanbul BBSK prestijli turnuvada 2016 yılında ikincilik, 2017 yılında ise üçüncülük elde etmişti.

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir