HAMM´LI BAYANLAR İLİMİZİ TANIYOR

Afyonkarahisar Belediyesi- Hamm kardeş şehir ilişkileri doğrultusunda, ‘Türk- Alman El Sanatları Atölyesi’ isimli proje kapsamında Almanya’nın Hamm kentinden ilimize gelen bayanlara, atölye eğitimlerinden sonra düzenlenen gezi turlarıyla ilimiz tanıtılıyor.

Taş Medrese’de verilen atölye eğitimlerinde, el sanatları ustaları eşliğinde keçe, çini, ebru ve deri işlemesi yapmayı öğrenen bayanlar, eğitimlerden arta kalan zamanlarda düzenlenen gezilerle ilimizin kültürünü tanıma fırsatı buluyor.

İlk gün, Zafer Kent Ormanı, Millet Hamamı, Kültür ve Sanat Evi, Mevlevihane Müzesi ve Ulu Camii ile tarihi sokakları gezen bayanlar, projenin ikinci gün Bedesten Çarşısı ile Taşhan’ı gezdi. Daha sonraki iki gün ise NO 03, Akarçay, Hanımlar Lokali, Mihrioğlu Konağı ve Park Afyon Alışveriş Merkezi’ni gezen bayanlar ilimize hayran kaldı.

Belediye Başkanı Burhanettin Çoban’ın eşi Emine Çoban’ın ev sahipliğinde gerçekleştirilen gezilerde, Hamm’lı bayanlara ilimiz anlatılıyor. Proje kapsamında ilimize gelmeden önce Türkiye ve Türkler’le ilgili bazı önyargıları olduğunu belirten bayanlar,  gezip gördükçe ve insanlarla kaynaştıkça bu önyargılardan kurtulduklarını ifade ediyor.

EBRU BEKEN DİNÇEL

NOVA MEDYA GRUP BAŞKANI

YÖNETİM KURULU BAŞKAN YARDIMCISI

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir