Beyşehir’in 11 dış mahallesine düğün salonu kazandırılıyor

Beyşehir Belediyesi, Beyşehir ilçesine bağlı düğün salonu olmayan dış mahallelere çok maksatlı olarak da kullanılabilecek yeni düğün salonları kazandırıyor.

Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun, yaptığı açıklamada, Beyşehir Belediyesi tarafından ilçeye bağlı  11  farklı dış mahalleye kazandırılacak beton prefabrik düğün salonlarının yapımının sürdüğünü belirtti. Özaltun, düğün salonu bulunan mahallelerdeki mevcut yapıların ise Belediye tarafından bakım ve onarımdan geçirilerek yerleşim sakinlerinin hizmetine sunulduğunu söyledi.

Beyşehir Belediyesi tarafından ihalesi yapıldıktan sonra işi üstlenen farklı müteahhit firmalar tarafından Karaali, Sevindik, Gökçimen mahallelerine 300 metrekarelik kapalı alana sahip düğün salonları inşa edildiğini vurgulayan Özaltun, Akçabelen, Gölyaka, Akburun, Çiçekler, Avdancık, Eğirler, Sarıköy, Damlapınar mahallelerinde ise 180 metrekare alana sahip düğün salonları yapıldığını söyledi.

Belirtilen yerleşim merkezlerinde yapımı başlayan düğün salonu inşaatlarının halen devam ettiğini ve yakın gelecekte bu mahallelerin vatandaşların beklentileri olan yeni düğün salonlarına kavuşacağını vurgulayan Özaltun, bakım ve onarımdan geçirilen mevcut düğün salonları hakkında yürütülen çalışmalarla ilgili de şu bilgileri verdi:

“Kurucuova, Yeşildağ, Adaköy, Kayabaşı, Karadiken, Bayavşar Esence, Bayındır, Eylikler, Sadıkhacı, Üçpınar, Doğanbey mahallelerimizde bulunan mevcut düğün salonlarımız ihaleyi üstlenen farklı firmalar tarafından tamir edilerek, bakım ve onarımdan  geçirildi,çevre düzenlemeleri yapıldı.

Düğün salonu olarak inşa edilen bu salonlarımız düğün, nişan gibi merasimlerin yanısıra  mahalle sakinlerimiz tarafından düzenlenecek farklı etkinliklere de evsahipliği yapabilecek. Yani çok amaçlı olarak da değerlendirilebilecek. Yürütülen bu çalışmalarla düğün salonu olmayan yerleşim merkezlerimizin salon ihtiyaçlarına bu şekilde çözüm ürettik. Halkımızdan ve mahalle muhtarlıklarımızdan gelen bu yöndeki talepleri dikkate alarak dış mahallelerimize düğün salonu kazandırırken, düğün salonu mevcut olan ancak bakım ve onarımdan geçirilmesi gereken salonlarımıza da el atarak  yaptığımız çalışmalarla durumlarını iyileştirme yoluna gittik, çevre düzenlemelerini de gerçekleştirdik. İlçemize ve dış mahallelerimize hayırlı  uğurlu olsun.”

EBRU BEKEN DİNÇEL

NOVA MEDYA GRUP BAŞKANI

YÖNETİM KURULU BAŞKAN YARDIMCISI

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir