GEMLİK’İN ÇEHRESİNE ‘YEŞİL’ DOKUNUŞLAR

Gemlik Belediyesi mahallelere park, meydan ve yeşil alan kazandırmak için kamulaştırdığı binaları yıkarak ilçeye nefes aldırmaya devam ediyor.
Plansız ve çarpık yapılaşma sonucu ortaya çıkan dar ve sıkışık mahallelerde vatandaşlara modern yaşam alanları kazandırmak için yoğun bir çalışma yürüten Gemlik Belediyesi, Demirsubaşı Mahallesi, Semerciler Yokuşu köşesinde gönüllü takas yöntemiyle kamulaştırarak yıkımını tamamladığı alana 20
yaşında çınar ağacını naklederek, bölgeyi gölgelik ve yeşillik alan olacak şekilde yeniden düzenliyor. Kamulaştırma çalışmaları sonrasında ortaya çıkan alanlarda yeni otopark alanları oluşturmanın yanı sıra yeşil alanlar ve yeni meydanlar kazandırma noktasında da hummalı bir yürüttüklerini belirten
Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz, bu çalışmaların neticesinde mahallelerin çehresinin değiştiğine değinerek, “İlçemizin yoğun kent dokusundan sıyrılıp daha yaşanabilir ve daha yeşil bir görünüme kavuşması adına sürdürdüğümüz çalışmalarımıza diğer mahallelerimizde devam edeceğiz” dedi.

EBRU BEKEN DİNÇEL

NOVA MEDYA GRUP BAŞKANI

YÖNETİM KURULU BAŞKAN YARDIMCISI

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir