Yangın Tatbikatı Gerçekleştirildi

6331 Sayılı iş sağlığı ve güvenliği çalışmaları kapsamında Belediyemizce görevlendirilmiş acil durum ekiplerinin katılımıyla yangın tatbikatı gerçekleştirildi.

Belediye Başkanı Murat Yikit, Belediye Başkan Yardımcıları ve belediye hizmet binasında çalışan tüm personellerin katılımıyla gerçekleşen tatbikat sırasında 112 acil ekipleri de hazır bulundu.

Tatbikat gereğince ilk olarak belediye hizmet binasında mahsur kalan bir kişi ikinci kattan itfaiye aracının merdiveni ile kurtarılarak 112 acil sağlık ekiplerine teslim edilerek ilk müdahalenin yapılması sağlandı. Daha sonra çıkan yangına Belediyesi itfaiye ekipleri müdahale ederek yangını söndürdü. Son olarak Belediye hizmet binasının bahçesine kurulan atlama yatağına yüksek bir noktadan atlanılmasıyla tatbikat sona erdi.

Tatbikatın ardından açıklama yapan Belediye Başkanı Murat Yikit “Iğdır Belediyesi olarak en çok önem verdiğimiz konulardan bir tanesi de belediyemiz adına hizmet veren çalışanlarımızın iş sağlığı ve güvenliğidir. Bugünde burada olası bir yangında yapılması ve yapılmaması gereken şeyler iş sağlığı ve güvenliği konusundaki  uzmanlarımız tarafından uygulamalı olarak anlatıldı. İş sağlığı güvenliği konusunda bu tür tatbikat ve eğitimleri yapmaya devam edeceğiz” dedi.

EBRU BEKEN DİNÇEL

NOVA MEDYA GRUP BAŞKANI

YÖNETİM KURULU BAŞKAN YARDIMCISI

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir