YARATICI VE KÜLTÜREL ENDÜSTRİLERİN GELİŞTİRİLMESİ GÜDÜMLÜ PROJESİ TOPLANTISI YAPILDI

Kütahya İlinde Yaratıcı ve Kültürel Endüstrilerin Geliştirilmesi Güdümlü Projesi bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.

Kütahya İlinde Yaratıcı ve Kültürel Endüstrilerin Geliştirilmesi Güdümlü Projesi bütçesinin Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı kararıyla 7 milyon TL olarak belirlendiğini ifade eden Vali Ahmet Hamdi Nayir; Kalkınma Ajansımızla bir güdümlü proje olarak Kütahya İlinde Yaratıcı ve Kültürel Endüstrilerin Geliştirilmesi Güdümlü konulu bir çalışmamız olmuştu. Aslında biz projemizi tamamlamış, Bakanlığa göndermiş onayımızı da almıştık. O süreçte henüz UNESCOya girmemiştik. O süreçte eş finansman sağlayıcıların oranı yüzde 75, kurumların sağlayacağı yüzde 25’ti. 5,8 milyon TLlik bir projeydi. 1 milyon 250 bin TLsini Kütahya Belediyesi, Çiniciler Odası ile Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası eş finansman olarak karşılayacaktı. UNESCO sürecine girdikten sonra Bakanlık katkısını yüzde 75ten yüzde 90a çıkarma kararı alınca bundan istifade edebilir, kurumlardan alacağımızı aynı tutarak projeyi büyütebiliriz diye düşündük. UNESCO sürecinde vermiş olduğumuz sözler, 4 yıl içerisinde yapmamız gereken işler vardı. Onlara da bu kaynaktan destek vererek Belediyemizin yükünü hafifletmiş olacağız, dedi.

Daha sonra UNESCO Yaratıcı Şehirler Ağı Koordinatörü İskender Cem Leblebici, Kütahya İlinde Yaratıcı ve Kültürel Endüstrilerin Geliştirilmesi Güdümlü Projesi hakkında katılımcılara bilgiler verdi.

Bilgilendirme toplantısı karşılıklı fikir alışverişinin ardından sona erdi.

Kütahya Valiliğinde düzenlenen toplantıya Vali Ahmet Hamdi Nayir, Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Rektörü Prof. Dr. Remzi Gören, Zafer Kalkınma Ajansı (ZEKA) Genel Sekreteri Veli Oğuz, Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Vekili Hasan Öncel, Kütahya Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Kutlu Eser, Kütahya Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Mehmet Zenci, Kütahya Çiniciler ve El Sanatları Esnaf Odası Başkanı Sadık Erilbaylı ile UNESCO Yaratıcı Şehirler Ağı Kütahya Koordinatörleri İskender Cem Leblebici ve Hacer Eriş katıldı.

EBRU BEKEN

NOVA MEDYA

GRUP BAŞKANI

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir