Seydiköy’e Daha Sağlıklı Yaşam Alanı

MASKİ Genel Müdürlüğü, daha sağlıklı bir atıksu sistemi için Ahmetli’nin Seydiköy Mahallesi’nde foseptik imalatına başladı.

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, daha sağlıklı bir Manisa için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Bu kapsamda MASKİ, Ahmetli ilçesine bağlı Seydiköy Mahallesi’nde 250 kişilik foseptik imalatı gerçekleştiriyor. Yatırım ve İnşaat Dairesi Başkanlığı tarafından yürütülen çalışmada kazı işlerinin ardından inşaat çalışmalarına başlandı.  İmalatın tamamlanmasıyla birlikte, evsel nitelikli atıksuların çevreye ve mahalle halkına zarar vermeksizin burada depolanması sağlanacak. Sonrasında ise vidanjörler yardımıyla boşaltılan foseptik içerisindeki atıksular, Ahmetli Atıksu Arıtma Tesisi’ne ulaştırılarak sağlıklı şekilde arıtımı ve doğaya geri salınımı gerçekleştirilecek. MASKİ İlçe Şefi Erdem Özer çalışmayı yakından takip etti.
“Yıllardır beklenen hizmetler MASKİ’den geldi” 
Seydiköy Mahalle Muhtarı Nasuh Sururi Yılmaz, “MASKİ tarafından imalatına başlatılan foseptik imalatı sayesinde mahallemiz sağlıksız koşullardan kurtulacak. Çalışmalar tamamlandığında tertemiz ve daha sağlıklı bir çevremiz olacak. Yıllardır beklenen hizmetler MASKİ’den geldi. Mahalleli ve muhtar olarak hizmetlerden memnunuz. Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün’e ve MASKİ Genel Müdürü Yaşar Coşkun’a çalışmalarında başarılar diler, teşekkür ederiz” dedi.

 

EBRU BEKEN

NOVA MEDYA

GRUP BAŞKANI

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir