ATIK PİL ŞAMPİYONLARI ÖDÜLLENDİRİLDİ

Tepebaşı Belediyesi ve TAP işbirliğinde düzenlenen Atık Pil Toplama Yarışması sonuçlandı.

Tepebaşı Belediyesi’nin TAP (Taşınabilir Pil Üreticileri ve İthalatçıları Derneği) ile ortaklaşa olarak düzenlediği Atık Pil Toplama Yarışması’nda 1.lik elde eden Ülkü İlkokulu öğrencileri ödüllendirildi.

Tepebaşı Belediyesi, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından atık pillerin toplanması, taşınması, depolanması ve bertarafında yetkilendirilmiş kuruluş olan TAP ile birlikte ilk ve orta öğretim okulları arasında düzenlenen Atık Pil Toplama Yarışması sonuçlandı. Tepebaşı Belediyesi ve TAP Derneği işbirliği ile her yıl düzenlenen Atık Pil Toplama Yarışmasına 2018 yılında Tepebaşı bölgesinden 65 ilk ve ortaöğretim okulu katılırken 9454 kg atık pil toplandı. Atık pillerin 3920 kilosu Ülkü İlkokulu’nun katkılarıyla toplanırken, birincilik ödülü Çevre Şenliği’nde taktim edildi.

Ayrıca TAP Derneği de Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç’ın makamında gerçekleşen buluşmada, 2018-2019 eğitim öğretim yılı için Ülkü İlkokulu’na bir adet tablet hediye etti. Burada konuşan Başkan Ataç, “Öğrencilerimizin çevre konusunda duyarlılık göstermesi mutluluk verici. Geri dönüşüm bilincinin çocuklarımız arasında yaygınlaştığını görmek ise çok önemli. Ülkü İlkokulu’nun öğrenci, öğretmen ve velilerini kutluyor, TAP’a da yaptığımız bu güzel işbirliği için teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

TAP Genel Sekreteri Neslihan Bahar ise “Atık pil toplama konusunda gösterdiği örnek duyarlılık için Ülkü İlkokulu’na ve olumlu işbirliği için Tepebaşı Belediyesi’ne teşekkür ediyoruz. Tepebaşı Belediyesi’nin zaten çevreye karşı duyarlı bir yerel yönetim olduğunu biliyoruz. Tepebaşı halkı da düzenlediğimiz yarışmaya öğrenciler aracılığı ile ilgisini göstererek Türkiye’ye örnek oldu. Derneğimiz ve Tepebaşı Belediyesi’nin bu olumlu işbirliği ile atık pil konusundaki farkındalığı artırdığımızı düşünüyoruz” dedi.

Buluşma, çektirilen hatıra fotoğrafı ile sona erdi.

EBRU BEKEN

NOVA MEDYA

GRUP BAŞKANI

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir